ŞANLIURFA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

10 ARALIK İNSAN HAKLARI GÜNÜ KUTLANDI

10 ARALIK İNSAN HAKLARI GÜNÜ KUTLANDI

      10 Aralık İnsan Hakları günü dolayısıyla İlimiz İnsan Hakları Kurulu Üyeleri, öğrenci ve velilerle birlikte İlimiz Valisi Sayın İzzettin KÜÇÜK’ e ziyarette bulundular.

        Kurul Üyelerini ve öğrencileri Valilik Toplantı Salonunda kabul eden İlimiz Valisi İzzettin KÜÇÜK, 10 Aralık İnsan Hakları Günü ve Haftası etkinlikleri kapsamında İl Milli Eğitim Müdürlüğünce okullarda düzenlenen resim, kompozisyon ve şiir yarışmalarında dereceye giren öğrencilere hediyeler verdi.

     Kabulde konuşan Vali KÜÇÜK; “Çocuklarımızı tebrik ediyorum. Annelerini ve babalarını da tebrik ediyorum. Vicdan, barış, kardeşlik, adalet, eşitlik, özgürlük ve umut bu hayatta bize en lazım olan 7 değerdir. Bu çocuklarımızın Anne ve babalarını kutluyorum, İnsan Haklarına saygı bilincini çocuklarımıza erken yaşlarda vermeliyiz, dedi.

    Törende konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Metin İLCİ; Bu yoğunluk arasında bizleri kabul eden Sayın Valimize teşekkür ederim, İnsan Hakları Günü kapsamında düzenlenen etkinliklerde dereceye giren öğrencilerimizi, onları yetiştiren ebeveynlerini, onları bugüne getiren öğretmenlerimizi kutluyorum, dedi.

       İLCİ, gelişen teknoloji ile birlikte dünyanın küçük bir köy haline geldiğini, iyi bir eğitimle sevgiyi, saygıyı, farklı din, dil, ırk ve mezhepteki insanlarla ortak yaşamayı öğretebileceğimizi, Evrensel İnsan Hakları Beyannamesi Peygamber Efendimizin Veda Hutbesi olduğunu belirten İLCİ ecdadımızın bunu yüzyıllarca başardığını, genlerimizde ve inancımızda bunun kodlarının bulunduğunu, Dünya barışının ancak bu değerlerle oluşabileceğini belirterek öğrencileri; İnsan Haklarına duyarlılıklarından dolayı tebrik etti.

      İlimiz Valisi İzzettin KÜÇÜK, Vali Yardımcısı Cengizhan YILMAZ, İl Milli Eğitim Müdürü Metin İLCİ, Haliliye Belediye Başkanı Fevzi DEMİRKOL ve Komisyon Üyelerinin öğrencileri hediyelerle ödüllendirmelerinin ardından program sona erdi.

Ertuğrulgazi Mahallesi Osmangazi Caddesi No 14 Haliliye / Şanlıurfa - 0 (414) 280 63 00 / 0 (414) 280 63 23

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.