ŞANLIURFA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

2014-2015 Eğitim Öğretim Yılı İlköğretim Haftası Kutlama Programı Yapıldı

2014-2015 eğitim öğretim yılının başlaması ve İlköğretim Haftası nedeniyle Şanlıurfa Şehitlik Çamlık Şehitler Abidesinde Çelenk Sunumu Töreni düzenlendi.
2014-2015 Eğitim Öğretim Yılı İlköğretim Haftası Kutlama Programı Yapıldı

2014-2015 eğitim öğretim yılının başlaması ve İlköğretim Haftası nedeniyle Şanlıurfa Şehitlik Çamlık Şehitler Abidesinde Çelenk Sunumu Töreni düzenlendi.Törene Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürü Metin İLCİ,İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları,Şube Müdürleri,Kurum Müdürleri,öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Çelenk Sunumunun ardından yapımı tamamlanan 40 derslikli İbni Sina İlkokulundaki törene İl Milli Eğitim Müdürü Metin İLCİ’nin yanı sıra;Şanlıurfa Valisi İzettin KÜÇÜK, Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç, Şanlıurfa Milletvekili Mahmut KAÇAR, İl Jandarma Komutanı Albay Selman KÖMÜRCÜ, Haliliye Belediye Başkanı Fevzi DEMİRKOL, Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet EKİNCİ, Emniyet Müdürü Eyüp PINARBAŞI,öğretmenler ve öğrenci velileri katıldı.

Törende bir konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürü Metin İLCİ, 2014 – 2015 Eğitim ve Öğretim yılına kavuşmanın sevincini ve mutluluğunu yaşıyoruz.Yüreklerimizdeki coşku ve heyecanın tarif edilmez kıvılcımları içinde yeni bir eğitim öğretim yılına  başlıyoruz dedi.

Yeni başlayan eğitim öğretim döneminin başında velilere ve öğrencilere de seslenen İlci, “Saygıdeğer anneler ve babalar çocuklarınız bize teslim edilmiş en değerli emanetlerdir. Onların eğitimi için lütfen sizlerde hassasiyet gösteriniz. Okulda öğrendiklerini evde tekrar ettiriniz, okuldaki arkadaşlarının kim olduklarını araştırınız. Tespit ettiğiniz olumsuz davranışları okul idareleri ve öğretmenlerimizle paylaşınız.

 Sevgili öğrenciler! sizler okula bilgilenmek, aklınızı zenginleştirmek, paylaşmayı, saygıyı, sevgiyi, arkadaşlık duygularınızı pekiştirmek ve çağdaş bir insan olmak için geliyorsunuz.Şunu çok iyi biliyoruz ki "Öğrenmek Pahalıdır! ama cehalet çok daha pahalıdır" Öğretmenlerinizin rehberliğinde okulunuzda çok iyi vakit geçireceksiniz. Öğretmenlerin görevi sizleri, topluma yararlı ve uygar bir insan olarak yetiştirmektir. Yeterli ve çağdaş eğitim almamış toplumlar muasır medeniyetlerin seviyesine çıkamazlar. Eğitim almamış milletler ise gelişemezler, ayakta kalamazlar.” dedi.

Konuşmasının sonunda ‘’Sevgi en büyük düsturumuz olmalıdır.  Yeni bilgiler yeni dostluklar, güzel günler ve aydınlık fikirlere kavuşmamız dileğiyle İlköğretim haftanızı kutlar, bütün bir yıl boyunca başarı dileklerini iletti.

Şanlıurfa Valisi İzettin KÜÇÜK, Milletvekili Mahmut KAÇAR ve Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin GÜVENÇ de yaptıkları konuşmalarda yeni eğitim öğretim yılının tüm Şanlıurfa’ya hayırlı olmasını dilediler.

Yapılan konuşmaların ardından okul öğrencileri sergiledikleri gösterilerle büyük beğeni toplarken, açılışı yapılan okul da ailelerle birlikte gezildi. Sınıflarda öğrencilere hediyeler dağıtıldı ve ana okulu öğrencileriyle de bir araya geldikten sonra program sona erdi.

TörenTörenTörenTörenTörenTörenTörenTörenTörenTören

 

Ertuğrulgazi Mahallesi Osmangazi Caddesi No 14 Haliliye / Şanlıurfa - 0 (414) 280 63 00 / 0 (414) 280 63 23

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.