ŞANLIURFA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

3. ULUSLAR ARASI TÜRK DÜNYASI BİLİM VE KÜLTÜR ŞENLİĞİ KAZANANLARI BELLİ OLDU

ÖĞRENCİLERİMİZ AYŞE ASLAN VE SENANUR ÜLGEN DERECEYE GİREREK GURUR KAYNAĞIMIZ OLDULAR
3. ULUSLAR ARASI TÜRK DÜNYASI BİLİM VE KÜLTÜR ŞENLİĞİ KAZANANLARI BELLİ OLDU

   Şanlıurfa Valiliği, Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Türk Dünyası Eğitim Vakfı tarafından organize edilen Uluslararası Türk Dünyası 3. Bilim ve Kültür Şenliği yapılan ödül töreniyle sona erdi.

   GAP Arena Kapalı Spor Salonunda gerçekleştirilen ödül törenine Vali Güngör Azim Tuna, Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Sait Kaya, Cumhuriyet Başsavcısı Uğurhan Kuş, İl Jandarma Komutanı Albay Kemal Timuroğlu, Milli Eğitim Bakanlığı Daire Başkanı Yrd. Doç. Dr. İbrahim Erdoğan, İl Emniyet Müdürü Veysal Tipioğlu, Halfeti Kaymakamı Şeref Albayrak, Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol, Hilvan Belediye Başkanı Aslan Ali Bayık, İl Defterdarı Ali Osman Karaköse, İl Milli Eğitim Müdürü Metin İlci, Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı İsmail Demirkol, İl Müftüsü İhsan Açık, diğer kamu kurum ve kuruluş temsilcileri ile yurt dışından gelen konuklar, diğer illerden gelen öğrenciler ve Şanlıurfalılar katıldı.

   Bilim ve kültür şenliği organizasyonunda başarıyla görev alanlara, emeği geçenlere plaketlerinin takdim edilmesi ve ilk 100’e kalan proje sahiplerine başarı belgesi ve hediyelerin verilmesinden sonra sıra dereceye giren projelerin açıklanmasına geldi. 

   18 Türk Dünyası ülkesi ve ülkemizden katılan 100 proje arasında yapılan değerlendirmeler sonucunda kazananlar para ödülü ve Azerbaycan gezisiyle ödüllendirildiler. Jüri üyelerinin vermiş olduğu kararlar neticesinde ödüle layık görülen projeler şunlardır;

BULUŞ DALINDA

1. Habil Eren Elçi- Dereceli Yatak  Ankara  

2. Ayşe Aslan- Yangın Sensörüne Duyarlı Kapı  Şanlıurfa

3. Berat Seçgin- Mazgatik  Ankara

4. Eda Nur Bozkoyun- Hayat Kurtaran Köprü  Kayseri

 MANSİYONLAR

Ömer Yıldız- Sınır Hattı Güvenlik Silahı  Şanlıurfa

Hüseyin Berkay Ergin- Engelleri Kaldıralım  Nevşehir

Zeynep Yıldız- Bukalemun Çanta  Şanlıurfa

 TASARIM DALINDA

1. Nurassyl Toleubek- Elektrikli Araç Şarj İstasyonu  Kazakistan

2. Aybars Arı- Yangında Akıllı Kaçış Sistemi  Eskişehir

3. Senanur Ülgen- Destekli ve Hareketli Mouseped  Şanlıurfa

4. Melek Bayram ve Zekiri Dilek- Son Ateş  Makedonya

 MANSİYONLAR

Dmıtrı Guna- Maket Kuleler – Moldova

Alkhaz Uzdenov- 3D Tablo – Karaçay Çerkez

Gökçe Çabuk- Işıklı Çiçek Modeli – KKTC

 

   Öğrencilerimiz  Ayşe ASLAN Buluş dalında, Senanur ÜLGEN Tasarım dalında dereceye girerek ilimiz için gurur kaynağı olmuşlardır.

25-12-201625-12-201625-12-201625-12-201625-12-201625-12-201625-12-201625-12-201625-12-201625-12-201625-12-201625-12-201625-12-201625-12-201625-12-201625-12-2016

.

Hamidiye Mah. Necmettin Cevheri Cad. Harran Üniv. Yanı No 20 Haliliye / Şanlıurfa - 0(414) 280 63 00 / 0(414) 280 63 23

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.