ŞANLIURFA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İnteraktif Eğitim İçeriği Geliştirme Eğitmenlerin Eğitimi

Karacadağ Kalkınma Ajansı Teknik Destek Programı kapsamında “İnteraktif Eğitim İçeriği Geliştirme Eğitmen Eğitimi”Projesi açılışı Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğü uzaktan eğitim sınıfında gerçekleştirilmiştir. Programa Şanlıurfa Vali yardımcısı Aylin Kırcı DUMAN, Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürü Metin İLCİ, Şanlıurfa İl Milli Eğitim Şube Müdürü Mustafa POLAT, Karacadağ Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri İlhan KARAKOYUN,Karacadağ Kalkınma Ajansı Şanlıurfa Proje Yatırım Destek Birimi Koordinatörü YunuS Çolak,Şanlıurfa Anadolu Lisesi Müdürü Mehmet Ali KARAGEÇİLİ katılmıştır.
İnteraktif Eğitim İçeriği Geliştirme Eğitmenlerin Eğitimi

Milli Eğitim Bakanlığının altyapı çalışmalarını başlattığı “Fatih Projesi” kapsamında, bütün sınıflara interaktif tahta ve bütün öğrencilere de Tablet bilgisayar verilmektedir.

Bu nedenle Karacadağ Kalkınma Ajansı Teknik Destek Programı kapsamında “İnteraktif Eğitim İçeriği Geliştirme Eğitmen Eğitimi”nin ilk olarak Fatih Projesi Eğitmenleri, Bilişim Teknolojileri Rehber Öğretmenleri, Bilişim Teknolojileri branşında görev yapan öğretmenlerin alması uygun görülmüştür

Eğitmenlerimize “İnteraktif Eğitim İçeriği Geliştirme Eğitmen Eğitimi” kapsamında 16 gün boyunca, İnteraktif eğitim içeriği hazırlama için en ideal interaktif iş istasyonu uygulaması Raptivity platformu, Adobe Captivate ve Adobe Flash platformunu kullanan ActionScript 3.0 programlama dilleri konularında eğitimler verilecektir.

Alınacak eğitim sonunda; Akıllı Tahta ve Tablet bilgisayarlar ortamlarında da kullanılabilecek şekilde; Etkileşimli deneyler hazırlanacak, etkinliklerde fare ya da klavye kullanılarak uygulamalar yapılacak, konu anlatımlarında ses, metin ve videolarla tam etkileşim sağlanacak, yapılan uygulamalarda kaydetme, geri alma, değerlendirme, doküman alma vb. imkânlar sunulacak ve eğitici içerikli oyunlarla kalıcı öğrenme sağlanacaktır.

Proje kapsamında eğitim alan öğretmenlerimizin 1 yıllık süre içerisinde en az 100’er öğretmenimize eğitim vermesi hedeflenmiştir.

 Proje eğitimleri Karacadağ Kalkınma Ajansı tarafından gerçekleştirilen Hizmet Satın Alımı sonunda “Kliksoft Yazılım Bilgisayar San. ve Tic. Ltd. Şti.” Tarafından gerçekleştirilecektir.


 

Ertuğrulgazi Mahallesi Osmangazi Caddesi No 14 Haliliye / Şanlıurfa - 0 (414) 280 63 00 / 0 (414) 280 63 23

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.