ŞANLIURFA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ŞANLIURFA’ DA KARNE HEYECANI

ŞANLIURFA’ DA KARNE HEYECANI

Haliliye İlçesi Fevzi Çakmak İlkokulunda gerçekleştirilen karne törenine; Şanlıurfa Valisi İzzettin KÜÇÜK, Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Yusuf BÜYÜK, Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürü Funda KOCABIYIK, İl Milli Eğitim Müdürü Metin İLCİ, Haliliye Kaymakamı Yusuf Ziya ÇELİKKAYA, İl Milli Eğitim Müdürlüğü Birim Amirleri, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet VURAL ve Öğrenci velilerinin katılımıyla gerçekleşti.

Şanlıurfa Valisi İzzettin KÜÇÜK öğrencilere iyi tatiller diledi. Yaptığı açıklamada öğrenci velilerine seslenen Vali Küçük “Burası çocukların ikinci evidir. Okul İdaresiyle,  Öğretmenleriyle sürekli iletişim halinde olunuz. Çünkü başarının sırrı burada. Öğrencilerin başarısı için okul ve aile işbirliğinin gerekliliğini dile getiren KÜÇÜK en önemli kural bu.’’ diye belirtti.

Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Yusuf BÜYÜK ise yaptığı açıklamada ‘’ İkinci yarıyıla tüm öğrencilerin dinlenmiş ve kendilerine hediye edilen kitapları okumuş olarak dönmeleri temennisinde bulundu.’’ Müsteşar Yardımcısı Büyük, öğrenci ve öğretmenlerin gösterdiği başarıyı ikinci yarıyılda da göstermelerini beklediklerini belirtti.

Karne dağıtım töreninde duygularını dile getiren İl Milli Eğitim Müdürü Metin İLCİ ise ‘’ Bir dönem boyunca yaptıklarınızın karşılığı olan karne sürecine ulaştık. Hiç şüphe yok ki insana ancak çalıştığının karşılığı vardır ve siz bugün bu karşılığı almış bulunmaktasınız. Hepinizin iyi bir tatil geçirmesini diliyorum. Ara tatilde bol kitap okumanızı ve yeni döneme zinde girmeniz için iyi dinlemenizi tavsiye ederim. Ailelerinizle birlikte sağlıklı, mutlu tatiller dilerim.’’ dedi. Ayrıca ‘Karne Dağıtım törenimizde bizleri yalnız bırakmayan Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Yusuf BÜYÜK Bey’ e ve Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürü Funda KOCABIYIK Hanımefendiye teşekkür ederim.’ dedi.

 

Fevzi Çakmak İlkokulundaki karne dağıtım töreninin ardından Harran Konteyner kente geçen heyet burada  Suriyeli öğrenciler tarafından hazırlanan  karne dağıtım törenine katıldıktan sonra İlimizden ayrıldı.

Ertuğrulgazi Mahallesi Osmangazi Caddesi No 14 Haliliye / Şanlıurfa - 0 (414) 280 63 00 / 0 (414) 280 63 23

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.