ŞANLIURFA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ŞANLIURFA´ DA KARNE HEYECANI

ŞANLIURFA´ DA KARNE HEYECANI

     Yaklaşık 600 Bin öğrencinin karne aldığı Şanlıurfa’da Hacı Eyüp Koç İlkokulunda öğrencilere karne dağıtan Haliliye Kaymakamı Yusuf Ziya ÇELİKKAYA, İl Milli Eğitim Müdürü Metin İLCİ, Haliliye İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet VURAL öğrencilerin yoğun ilgisiyle karşılandı. Karneleri alan öğrencilerin sevinçlerini paylaşan Kaymakam Çelikkaya, öğrencilere başarılar diledi.

    Daha sonra öğrenciler ve öğretmenlerle sohbet eden Haliliye Kaymakamı Yusuf Ziya ÇELİKKAYA, birinci ve  ikinci sınıf öğrencilerine karnelerini dağıttı. Karnelerinin yanında çeşitli oyuncaklar dağıtan Haliliye Kaymakamı Yusuf Ziya ÇELİKKAYA, tüm idarecilere, öğrencilere ve öğretmenlere iyi bir tatil geçirmeleri dileğinde bulundu. 

     Karne dağıtımının ardından bir açıklama yapan İl Milli Eğitim Müdürü Metin İLCİ ise yaptığı konuşmada “Şanlıurfa’da bir eğitim-öğretim yılını daha geride bırakıyoruz. Yorucu ve yoğun geçen bir yılın ardından heyecanla beklenen karne gününde sizlerle aynı heyecanı paylaşmanın gururunu ve onurunu yaşamaktayım.

     Konuşmasında öğrencilere seslenen İl Milli Eğitim Müdürü Metin İLCİ; Bütün bir yılın yorgunluğunu tatillerde atmak en büyük hakkınızdır. Ancak unutmayınız ki dinlenmek sadece boşa vakit geçirmek demek değildirMutlaka bir tatil programı hazırlamalı, bol bol kitap okumalısınız. Bunların yanında tatil programına, arkadaşlarınızla bir araya gelip ortak aktiviteler yapmayı, hobilerinize daha çok zaman ayırmayı da eklemelisiniz. Ancak; tüm bunları yaparken ölçülü davranmak gerektiğini unutmayınız. Kapanış diye bir şey yoktur inanmayın. Bitiş yoktur her şey yeni bir başlangıçtır. Yaz tatiline giriyorsunuz. Tatilinizi iyi değerlendirin.  İnsan hiçbir şey yapmamakla dinlenmez.´´ dedi.

    İlci velilere yönelik yaptığı konuşmada ise; ´´Bugün alınan karneler öğrencilerimizin bir yıl boyunca okul yaşantılarında gösterdikleri performansın değerlendirilmesi olacaktır. Elbette bir insanın değeri rakamla ölçülemez; ancak alacağınız karneler, sizin emeklerinize biçilmiş birer karşılıktır. Karneler çocuklarınızın nasıl bir insan olduğunu değil, onların okul derslerindeki durumlarının nasıl olduğunu ortaya koyan belgelerdir. Bu bilinçle çocuklarınızın karnelerini değerlendirirken onların kişiliklerini zedeleyici, öz güvenlerini yitirmelerine yol açıcı suçlamalardan kaçınınız. Her anne ve baba çocuğunun iyi bir eğitim alarak toplumun kültürlü, saygın ve yararlı bireylerine dönüştürülmesi amacı ile her türlü olanağı seferber etmekte, her türlü çabayı göstermekte ve her türlü özveride bulunmaktadır. Sizlerin bunun bilincini taşıdığınızı biliyoruz.”dedi.

     Öte yandan Hacı Eyüp Koç İlkokulunda gerçekleştirilen karne dağıtım törenine Haliliye Kaymakamı Yusuf Ziya Çelikkaya’ nın yanı sıra İl Milli Eğitim Müdürü Metin İLCİ, Haliliye İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet VURAL, Hacı Eyüp Koç İlkokulu Müdürü Ahmet Apaydın katıldı. 

Ertuğrulgazi Mahallesi Osmangazi Caddesi No 14 Haliliye / Şanlıurfa - 0 (414) 280 63 00 / 0 (414) 280 63 23

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.