ŞANLIURFA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

1-7 MART YEŞİLAY HAFTASI ETKİNLİKLERİ KAPSAMINDA ÖĞRENCİLERİMİZ ŞEHİTLERİ İÇİN YÜRÜDÜ

1-7 MART YEŞİLAY HAFTASI ETKİNLİKLERİ KAPSAMINDA ÖĞRENCİLERİMİZ ŞEHİTLERİ İÇİN YÜRÜDÜ

Urfa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bahçesinde toplanan 600 öğrenci tarafından saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan yürüyüş programı, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ziya Suluyer, İl Müftüsü İhsan Açık ve Şanlıurfa Yeşilay Şube Başkanı Muharrem Çelik’in yaptığı konuşmalarla devam etti.

İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ziya Suluyer bu programın önemine ehemmiyetine gençlere sahip çıkmanın önemine değinerek İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak Yeşilay´a her türlü desteği verdiklerini, gençler için ciddi manada çalışmalar yürüttüklerini söyleyerek, Yeşilay Şube Başkanı Muharrem Çelik´i  tebrik etti.

İl Müftüsü İhsan Açık da "Allah var Gam Yok" diyerek gençliğin önemine değinip birlik ve beraberliğimize vurgu yaptı.

Yeşilay Şanlıurfa Şube Başkanı Muharrem Çelik, Yeşilay´ın kuruluşunu,  amacını,  çalışma şeklini anlattıktan sonra bu yılki konseptin  "Yeşilaycı Olmak İçin Bir Nedenim Var, Sağlıklı Yaşamak İçin Bir Nedenim Var Maddeden Uzak Durmak İçin Bir Nedenim Var"  olduğunu vurgulayarak, bizler de bilinçli bir nesil bilinçli bir gençlik olarak aziz şehitlerimizin vatan için canlarını vermesinden dolayı bugün Yeşilaycı öğrenciler olarak şehitleri için yürüyoruz dedi. Şehitlik mertebesi ile şahadet bilincine varmak ve şehitlerimize saygı için öğrencilerimizle Bediüzaman Samsat kapı Şehitliği´ne doğru yürüyeceğiz, dedi.

600 öğrencimiz, sloganlarla, pankartlarla dev bayraklarla Şanlıurfa caddelerini inletecek nidalar eşliğinde "Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez, Bizler Yeşilaycıyız, Ya Allah Bismillah" diyerek bir saat süren bir yürüyüşle şehitliğe doğru yürüdüler. Şehitlik’de Yeşilay Şanlıurfa Şube Başkanı Muharrem Çelik; İl Valisine, İl Emniyet Müdürüne, İl Milli Eğitim Müdürüne, İl Müftüsüne, Okul Müdürlerine, Öğretmenlere, Öğrencilere ve katılımcılara ve basın mensuplarına teşekkür etti. Ülke için inancımız için mukaddesimiz için Şehit Olmaya hazırız, diyen Çelik´e gençlerde hep birlikte "Bizde Hazırız"  diye cevap verdiler. İl Müftüsü İhsan Açık da 50 okulda okunan Hatimi Şerif için dua okuyarak Ülkemizin birlik ve beraberliğinin korunması ve gençlerin muhafazası için dualar yaptı. Şanlıurfa´da, Yeşilay haftasında oldukça verimli ve güzel bir program gerçekleşmiş oldu.

02-03-201802-03-201802-03-201802-03-201802-03-201802-03-2018

 

 

 

Ertuğrulgazi Mahallesi Osmangazi Caddesi No 14 Haliliye / Şanlıurfa - 0 (414) 280 63 00 / 0 (414) 280 63 23

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.