ŞANLIURFA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

12. SINIF ÖĞRENCİLERİNİN KATILDIĞI TEMEL YETERLİLİK TESTİ (TYT) SINAVI YAPILDI

12. SINIF ÖĞRENCİLERİNİN KATILDIĞI TEMEL YETERLİLİK TESTİ (TYT) SINAVI YAPILDI

İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi işbirliği çerçevesinde Şanlıurfa merkez ve 13 ilçesinde toplam 240 lisede eğitim alan 22 bin 610 öğrenciyi kapsayan Temel Yeterlilik Testi (TYT) deneme sınavı düzenleniyor.

ÇEAŞ Anadolu Lisesinde Deneme Sınavlarının ilki gerçekleştirildi. Okulu ziyaret ederek sınıfları dolaşan Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, ve İl Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Turan, sınava girecek olan öğrencilere başarılar diledi.

Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin deneme sınavı öncesi yaptığı açıklamada, “Öğrencilerimizi Üniversite sınavlarına hazırlamak ve başarı düzeylerini arttırmaya yönelik il genelinde Büyükşehir Belediyemizin sağladığı destekle İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile iş birliği ile deneme sınavlarımız devam ediyor. Tüm liselerimizin dâhil olduğu öğrencilerimiz Üniversite sınavlarına girer gibi deneme sınavlarına girecekler. Bütün çocuklarımıza ve gençlerimize başarılar diliyorum, desteklerinden dolayı Büyükşehir Belediyemizi kutluyorum” diye konuştu.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül ise “Büyükşehir Belediyesi tarafından gençlerimize yönelik yaptığımız deneme sınavında bir araya geldik. Şanlıurfa Büyükşehir Belediyemizin desteği ve iş birliği ile İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz gerçekleştirdiğimiz protokolle öğrencilerimizin kendi sevilerinde uygun testler hazırladık. Şimdide öğrencilerimiz sınavlarına başlayacaklar. Kendilerine başarılar diliyorum, zihin açıklığı diliyorum. Bu deneme sınavında kendi seviyelerini gördükten sonra eksiklerini tamamlayacaklar” diye konuştu.

Şanlıurfa’da eğitim adına güzel çalışmaların devam ettiğini açıklayan İl Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Turan, öğrencilerimizin kaliteli bir eğitimle geleceklerine yön vermelerinde her kesimden büyük destekler aldıklarını, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ile birlikte hayata geçirilen Temel Yeterlilik Testinin de bunlardan biri olduğunu belirterek, Ülkemizin geleceğine ışık tutacak olan öğrencilerimizin yetişmesine katkı sunacak projelere desteklerinden ötürü Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesine teşekkür etti.

Öğrencilerin sınava girmesi ile birlikte Öğretmenler ile bir araya gelerek sohbet eden Başkan Beyazgül, geleceğin teminatı olan çocuklarımızın iyi bir eğitim alması gerektiğini ve bununda siz değerli öğretmenler sayesinde olacağını belirtti.

25-04-201925-04-201925-04-201925-04-201925-04-201925-04-2019


Ertuğrulgazi Mahallesi Osmangazi Caddesi No 14 Haliliye / Şanlıurfa - 0 (414) 280 63 00 / 0 (414) 280 63 23

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.