ŞANLIURFA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

14. Uluslararası MEB Robot Yarışması

14. Uluslararası MEB Robot Yarışması 14-18 Haziran 2021 Tarihlerinde İlimizde "Göbeklitepe" Teması ve "Ahican Tarihin Sıfır Noktasında" Sloganı ile Yapılacaktır.
14. Uluslararası MEB Robot Yarışması

Millî Eğitim Bakanlığı koordinesinde Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK), Türkiye Teknoloji Vakfı (TEKNOFEST) ve Türk İşbirliği Koordinasyonu Ajansı Başkanlığı (TİKA) iş birliğinde her yıl farklı bir şehirde düzenlenen Uluslararası MEB Robot Yarışması'nın 14'üncüsü, geçtiğimiz yıl ilimizde planlanmış ancak COVID-19 salgını nedeniyle ertelenmek zorunda kalınmıştı.
        
        Ertelenen 14. Uluslararası MEB Robot Yarışması'nın yeni tarihi belirlenmiş ve geçen yıl hazırlıkları başlanılan ilimizde düzenlenmesi Bakanlığımız tarafından uygun görülmüştür.

Yer    :  GAP Arena Spor Salonu ve Yerleşkesi

Tarih  : 14-18 Haziran 2021 
 

       

 Geçen yıl belirlendiği üzere; UNESCO dünya miras listesine alınan 12 bin yıllık geçmişiyle  "Tarihin sıfır noktası" olarak adlandırılan Göbeklitepe nedeniyle yarışmanın teması "Göbeklitepe", slogan ise "Ahican Tarihin Sıfır Noktasında" olacaktır. 

 

Yarışmalara ait uygulama ve kategori kılavuzları üzerindeki  son güncellemeler, COVID-19 önlemleri, Yarışma Takvimi ve gerekli dokümanları robot.meb.gov.tr adresinde yayınlanmıştır.


Yarışma COVID-19 tedbirleri kapsamında alınan tedbirlerle seyircisiz olacak şekilde İlimizde GAP Arena Spor Salonu ve Yerleşkesinde yapılacaktır. Yarışmaya ortaokul ve dengi okullar, liseler ve üniversite öğrencileri başvurabilecektir.

 

Yarışmalara geçen yıl yapılan başvurular bu yıl yeniden alınacaktır.

 

Geçen yılki başvuruların yenilenmesi gerekmekte olup ayrıca yeni başvuruların yapılması da mümkün olabilecektir. COVID-19 salgını nedeiyle bu yılki yarışmalar ulusal düzeyde olacak, uluslararası başvuru alınmayacaktır.


Ertuğrulgazi Mahallesi Osmangazi Caddesi No 14 Haliliye / Şanlıurfa - 0 (414) 280 63 00 / 0 (414) 280 63 23

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.