ŞANLIURFA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ ANMA, DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ MESAJI

İl Milli Eğitim Müdür Vekilimiz Sayın Mustafa Fehmi SATICI, 15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ ANMA, DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ MESAJI

15 Temmuz 2016'da hain terör örgütü FETÖ tarafından Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ni ve milli iradeyi hedef alan menfur darbe girişiminin; Cumhurbaşkanımızın liderliğinde güvenlik kuvvetlerimiz ile vatandaşlarımızın kahramanca mücadelesi neticesinde bertaraf edilmesinin 3. Yıldönümündeyiz.

15 Temmuz 2016'da ülkemizi, milletimizi, demokrasimizi ve geleceğimizi yok etmek isteyen, milli iradeyi hiçe sayarak darbe yapıp ülkemizi kaos ortamına sürüklemek isteyen hain terör örgütü FETÖ mensuplarına karşı, canı pahasına devletine, iradesine ve demokrasisine sahip çıkan aziz milletimizin o gece göstermiş olduğu kahramanlık, kararlılık ve cesaret her türlü takdirin üzerindedir. Tarih boyunca hür yaşamış olan aziz milletimiz her şart ve zaruret dâhilinde istiklaline kast etmeye çalışanlara her zaman olduğu gibi o gece de dersini vermiştir.

Bugün milletçe demokrasi zaferini kutlarken daha güçlü ve daha müreffeh bir ülke olarak varlığımızı sürdürmenin yegâne şartının milli birlik ve beraberlik olduğunu unutmamalıyız. Bu nedenle eğitim camiası ve milli eğitim ailesi olarak; milletine ve vatanına tutku ile bağlı, sürekli gelişmeyi ve öteleri hedefleyen bir nesil yetiştirmeye gayret etmeliyiz. Evlatlarımıza bizi biz yapan manevi değerlerimizi her daim hatırlatmalı ve onları da bu bilinçle hayata hazırlamalıyız.

Şanlı bayrağımızın dalgalandığı her karış toprağın, demokrasinin ve milli iradenin korunması için vatanın birlik ve bütünlüğü uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmetle, kahraman gazilerimizi şükranla anarken çok kıymetli ailelerine sevgilerimi ve saygılarımı iletiyorum.

 Bu duygu ve düşüncelerle 15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü'nü, milletimizin şanlı tarihimize altın harflerle yazılan bu anlamlı gününü en kalbi  duygularımla kutlar, saygı ve selamlarımı sunarım. 

 

                                                                                                                                                                                                          Mustafa Fehmi SATICI

                                                                                                                                                                                                          İl Milli Eğitim Müdür V.

Ertuğrulgazi Mahallesi Osmangazi Caddesi No 14 Haliliye / Şanlıurfa - 0 (414) 280 63 00 / 0 (414) 280 63 23

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.