ŞANLIURFA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

1.Ulusal Eğitimde Yapay Zekâ Uygulamaları Kongresi

1.Ulusal Eğitimde Yapay Zekâ Uygulamaları Kongresi

1.ULUSAL EĞİTİMDE YAPAY ZEKÂ UYGULAMALARI KONGRESİ

28-29-30 HAZİRAN

ŞANLIURFA

MEB Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü, Harran Üniversitesi, Manisa Celal Bayar Üniversitesi, Şanlıurfa İl Millî Eğitim Müdürlüğü ve Genç STEM Derneği iş birliğiyle Şanlıurfa İl Millî Eğitim Müdürlüğü ve Harran Üniversitesi ev sahipliğinde 1.Ulusal Eğitimde Yapay Zekâ Uygulamaları Kongresinin (EYZ 2021) birincisi düzenlenecek ve gelenekselleşerek gelecek yıllarda da yapılacaktır.

Kongrenin amacı; ülkemizde ve uluslararası platformda yapılan yapay zekâ çalışmalarının eğitimdeki örnek projelerin, öğretim uygulamalarının sonuçlarının akademik ve eğitim camiası ile paylaşılması ve bunun sonucunda da yaygınlaştırılmasının sağlanmasıdır. Bu kapsamda; Erasmus, eTwinning, TÜBİTAK, yerel kalkınma ajansları, Bakanlıklar ve diğer kurum ve kuruluşlarca desteklenen projeler, yerel projeler ile okullarda gerçekleştirilmiş örnek öğretim uygulamalarının kongrede bildiri olarak sunumu gerçekleştirilebilecektir.

1.Ulusal Eğitimde Yapay Zekâ Uygulamaları Kongresinde (EYZ 2021) ülkemizde yer alan meslektaşlarla uzmanlık, deneyim ve bilimsel çalışmaların paylaşılmasını amaçlamaktadır. Bu bakımdan kongremiz akademik yükselme ve doçentlik başvuru şartlarını sağlayan bir kongre olacaktır.

Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde yer alan yönetici, öğretmen ve idarecilerimizin katılımıyla bildiri sunumları, panel ve workshoplar yapılması planlanan kongremize katılımlarınız bizleri onurlandıracaktır.

 

 

Ertuğrulgazi Mahallesi Osmangazi Caddesi No 14 Haliliye / Şanlıurfa - 0 (414) 280 63 00 / 0 (414) 280 63 23

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.