ŞANLIURFA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

2023 EĞİTİM VİZYONU ÇALIŞTAYI İLİMİZDEKİ TÜM ÖĞRETMENLERİN KATILIMIYLA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

  Şanlıurfa eğitiminin 2023 Eğitim Vizyonu doğrultusunda geliştirilmesi için Şanlıurfa Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından elektronik ortamda bir eğitim çalıştayı düzenlendi.
2023 EĞİTİM VİZYONU ÇALIŞTAYI İLİMİZDEKİ TÜM ÖĞRETMENLERİN KATILIMIYLA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

 

İl ve İlçe genelindeki öğretmenlerin kendi okullarında katılım sağladığı çalıştay, Şanlıurfa eğitiminde ihtiyaç duyulan ve uygulanılması istenilen konuların tespit edilmesi noktasında Müdürlüğümüz tarafından son derece önemli bir uygulama olarak görülüyor.

Çalıştay öncesi öğretmenlerimize Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Ziya Selçuk’un twitter adresinde yayınladığı videolu mesaj iletildi. Sayın Selçuk konuşmasında kısaca: “Bizim Ankara’da yaptığımız faaliyetler elbette bir değer taşıyor ama sizin desteğiniz olmadığında, sizin gayretiniz olmadığında, yönetici arkadaşlarımızın yönlendirmesi olmadığında, samimi gayretleri olmadığında inanın bizim Ankara’da yaptığımız çalışmaların çok da değeri olmaz. Bundan dolayı çocuklarımız için, bu toprakların geleceği için yeni bir eğitim dönüşümüne ihtiyacımız olduğunu düşünüyorum.” dedi.  

Çalıştay, GüneyDoğu TV Programcısı Mehmet Erdem moderatörlüğünde; İl Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Turan, Gazi Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Selçuk Özdemir ve Şanlıurfa STEM ve Bilim Merkezi Koordinatörü Nuri Öğüt’ün konuşmacı olarak katılımıyla başladı.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan 5 soru öğretmenlerin katılımıyla elektronik ortamda cevaplandırılarak çalıştaya aktif katkıları sağlanıp, çıkacak ortak sonuçlar Müdürlüğümüzce değerlendirmeye alınacaktır.

Öğrencilerin tahtada gördüğü, öğrendiği bilgileri uygulamayı hedefleyen 2023 Eğitim Vizyonu’nun ilimizde uygulanması noktasında öğretmenlerden alınan dönütlerin değerlendirilmesiyle Şanlıurfa eğitiminin geliştirilmesi hedefleniyor.

 

Ertuğrulgazi Mahallesi Osmangazi Caddesi No 14 Haliliye / Şanlıurfa - 0 (414) 280 63 00 / 0 (414) 280 63 23

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.