ŞANLIURFA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

24 DERSLİKLİ OKUL İÇİN PROTOKOL İMZALANDI

Karaköprü ilçesinde yapılacak olan 24 derslikli ilkokul için protokol imzalandı.
24 DERSLİKLİ OKUL İÇİN PROTOKOL İMZALANDI

Şanlıurfa Valiliği himayelerinde, Karaköprü Belediye Başkanlığı, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü arasında 24 derslikli ilkokul yapımı için protokol imzalandı. Hayırsever Avukat Mehmet Altun tarafından Doğukent mahallesinde yapılacak olan ilkokul yaklaşık 8 bin metrekare alanda inşa edilecek.

Valilik toplantı salonunda düzenlenen protokole Şanlıurfa Valisi Hasan Şıldak, Karaöprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, İl Milli Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlu ile Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürü Hüseyin Aras katıldı.

Protokolün imzalanmasının ardından bir açıklama yapan Şanlıurfa Valisi Hasan Şıldak, hayırsever vatandaşlara çağrıda bulunarak, arazi tahsisi konusunda herhangi bir problemin olmadığını belirterek, okul yapımı konusunda herkesi katkıda bulunmaya davet etti. Şanlıurfa Valisi Hasan Şıldak, "İlimizin eğitim noktasında açığının kapatılması, bilhassa derslik ve okul ihtiyaçlarının tamamlanması konusunda hayırseverlerimizin destekleri çok önemlidir. Devletimiz ve Millî Eğitim Bakanlığımızın imkanlarıyla ilimizde şu an 50'nin üzerinde okulun yapımını devam ettiriyoruz. Buna çok kısa sürede 100 okulumuzu daha dahil ederek 150 okulumuzun bir sonraki eğitim yılına hazır olarak çocuklarımızın, öğretmenlerimizin hizmetine girmesini sağlamış olacağız." dedi.

Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli ise, "Öncelikle hayırsever iş adamı Mehmet Altun, İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz, Çevre Şehircilik İl Müdürlüğümüz, Karaköprü Belediyemiz ve Şanlıurfa Valiliğimiz koordinasyonunda Karaköprü'müze, Şanlıurfa'ya 24 derslikli bir ilkokul kazandırıyoruz. Toplam 8 dönüm üzerine yapılacak 5 bin metrekare kapalı alanı olan bir yıl içerisinde bitirilecek bu okul, inşallah Şanlıurfa'mızın ihtiyacını karşılayacak nitelikte olacaktır." dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlu yaptığı açıklamada ilimizde eğitim alt yapısı adına yapılan her protokolün çok değerli olduğuna değinerek "Bakanlığımızın ve Valimizin vermiş olduğu desteğin yanı sıra hayırseverlerin göstereceği duyarlılıkla ilimizdeki derslik sayısını arzuladığımız seviyeye getireceğimize inancım tamdır. Çocuklarımıza daha iyi eğitim ortamları sağlayacak olan her protokol için hayırseverlerimize teşekkürü bir borç biliyor, yapımına başlanacak olan okulumuzun hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum." dedi.

13-09-202313-09-202313-09-202313-09-2023

Ertuğrulgazi Mahallesi Osmangazi Caddesi No 14 Haliliye / Şanlıurfa - 0 (414) 280 63 00 / 0 (414) 280 63 23

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.