ŞANLIURFA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ COŞKUYLA KUTLANDI

24 Kasım Öğretmenler günü tüm Türkiye’de olduğu gibi Şanlıurfa’da da çeşitli etkinliklerle kutlandı.
24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ COŞKUYLA KUTLANDI

       24 Kasım Öğretmenler günü tüm Türkiye’de olduğu gibi Şanlıurfa’da da çeşitli etkinliklerle kutlandı. Günün İlk töreni Şehitler anıtına İl Milli Eğitim Müdürü Metin İLCİ’ nin çelenk sunumuyla başladı. Saygı duruşu ile İstiklal Marşı´nın okunmasıyla devam eden törene İl Milli Eğitim Müdürü Metin İLCİ’ nin yanı sıra Maarif Müfettişleri Başkanı, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri, İlçe Milli Eğitim Müdürleri, Okul Müdürleri ve Öğretmenler katıldı. Daha sonra İl Milli Eğitim Müdürlüğü Konferans Salonunda Atatürk  Anadolu Lisesince düzenlenen programa geçildi.

        Öğretmenlerin yoğun ilgi gösterdiği programa Şanlıurfa Vali Yardımcısı Oğuz ŞENLİK, İl Milli Eğitim Müdürü Metin İLCİ,  Kamu Kurum Kuruluşların Amirleri, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, İl Milli Eğitim Şube Müdürleri, Haliliye, Eyyübiye, Karaköprü İlçe Milli Eğitim Müdürleri, Okul Müdürleri ve öğretmenler katıldı.

        24 Kasım Öğretmenler günün açılış konuşmasını yapan Atatürk  Anadolu Lisesi Müdürü Abdulbaki AKIN ‘Öğretmenlik insanlık tarihinin en önemli ve ölümsüz mesleğidir. Her şeyden önce bir ideal, gaye ve bir hizmet mesleğidir. Toprak altına atılan bir tohumun, onlarca tohum verebilmesi için kendisini feda etmesi gibi, bir öğretmen de hayatını bu anlamlı ve şerefli meslek uğruna adayabilmelidir .’’ dedi. Açılış konuşmasının ardından günün anlam ve önemini belirten İl Milli Eğitim Müdürü Metin İLCİ ‘‘Tüm dönemlerde öğretmenler birer mum misali kendilerinden ödün vererek ve başka hiçbir mesleğin göstermeyeceği fedakârlık örnekleri sergileyerek toplumlarının geleceklerini inşa etmişlerdir. Çağlar boyunca karanlığı yırtıp ilmin ışığı ile ufukları aydınlatmış, insanlığı bugünkü uygarlık düzeyine getiren Erdemli insanlar olmuşlardır. Bir Çin Atasözünde “Planınız bir yıl içinse pirinç ekin, on yıl içinse ağaç dikin, yüz yıl için ise insanları eğitin.” Bir ülke için en büyük zenginlik eğitilmiş insan gücüdür. En büyük felaket ise İnsanlarının eğitilmemesidir. Urfa’mızın değerli Şairi Nabi “İlim bi Lüccei bisahildir anda Alim geçinen cahildir” “İlim Sahili olmayan bir denizdir. Onda Alim geçinenler Cahildir.” Sözü ile ilimin sonsuz bir derya olduğunu bize hatırlatmakta, ilim ile amel etmenin yolunu göstermektedir. Hepinize, verdiğiniz emek, gösterdiğiniz özveri ve sergilediğiniz fedakârlıklardan dolayı, yetiştirdiğiniz ve yetiştirmekte olduğunuz tüm öğrenciler ve geleceğimiz adına Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürü olarak siz değerli öğretmenlerimize teşekkür eder şükranlarımı sunarım.´´ dedi.

       Konuşmaların ardından, Mesleğe yeni başlayan aday öğretmenler yemin ederek öğretmen marşını seslendirdiler. Atatürk Anadolu Lisesi Öğretmen ve Öğrencilerin hazırlamış olduğu tiyatro gösterisi, Öğrenciler tarafından  günün anlam ve önemini belirten şiirlerin okunması, emekli öğretmenlere şeref belgesi ve çiçeklerin Şanlıurfa Vali Yardımcısı Oğuz ŞENLİK tarafından verilmesi sonrasında tören sona erdi.

24-11-201524-11-201524-11-201524-11-201524-11-201524-11-201524-11-201524-11-201524-11-201524-11-2015

Ertuğrulgazi Mahallesi Osmangazi Caddesi No 14 Haliliye / Şanlıurfa - 0 (414) 280 63 00 / 0 (414) 280 63 23

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.