ŞANLIURFA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ COŞKUYLA KUTLANDI

24 Kasım Öğretmenler günü tüm Türkiye’de olduğu gibi Şanlıurfa’da da çeşitli etkinliklerle kutlandı.
24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ COŞKUYLA KUTLANDI

        Günün İlk töreni Şehitler anıtına İl Milli Eğitim Müdürü Metin İLCİ’ nin çelenk sunumuyla başladı. Saygı duruşu ile İstiklal Marşı´nın okunmasıyla devam eden törene İl Milli Eğitim Müdürü Metin İLCİ’ nin yanı sıra Maarif Müfettişleri Başkanı, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri, İlçe Milli Eğitim Müdürleri, Okul Müdürleri ve Öğretmenler katıldı. Daha sonra İl Milli Eğitim Müdürlüğü Konferans Salonunda Urfa Mesleki ve Teknik  Anadolu Lisesince düzenlenen programa geçildi.

         Öğretmenlerin yoğun ilgi gösterdiği programa Şanlıurfa Valisi İzzettin KÜÇÜK, Şanlıurfa Millietvekili Halil ÖZCAN, Garnizon Komutanı Tuğgeneral İhsan BAŞBOZKURT, Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin GÜVENÇ, İl Milli Eğitim Müdürü Metin İLCİ,  Kamu Kurum Kuruluşların Amirleri, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, İl Milli Eğitim Şube Müdürleri, Haliliye, Eyyübiye, Karaköprü İlçe Milli Eğitim Müdürleri, Okul Müdürleri ve öğretmenler katıldı.

24 Kasım Öğretmenler günün açılış konuşmasını yapan Urfa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Mehmet DEMİROK ‘’Yeri doldurulmaz öğretici, eserine kıymet biçilemeyen varlık, kendini tüketerek etrafını aydınlatan mum, tahammülü seven idealci, her an muhtaç olduğumuz doktor, gerçeğin ve idealin üstadı, dünyanın en büyük sorumluluğuna sahip insandır öğretmen. Dolayısıyla bugünü değil yarını düşünürsek gelecek çok daha iyi olacaktır. Bunu da biz öğretmenler başaracaktır.’’ Dedi. Açılış konuşmasının ardından günün anlam ve önemini belirten İLCİ ‘‘Tüm dönemlerde öğretmenler birer mum misali kendilerinden ödün vererek ve başka hiçbir mesleğin göstermeyeceği fedakârlık örnekleri sergileyerek toplumlarının geleceklerini inşa etmişlerdir. Öğretmenler, geleceğimizin mimarları olarak, gelecek kuşakları eğitir ve şekillendirir. Bu nedenle öğretmenlerin eğittikleri çocuklar; geleceğimize bir meşale gibi ışık tutacak ve geleceğimizin teminatı olacaklardır. Her sene 24 Kasım günü tüm yurt genelinde öğretmenler günü olarak kutlanılmaktadır. Ancak şunu bilmeliyiz ki öğretmenlerimiz bizim için çok değerlidir, bu nedenle öğretmenlerimizi yılda bir gün değil de  her gün  önemsiyoruz.’’ dedi.Hepinize, verdiğiniz emek, gösterdiğiniz özveri ve sergilediğiniz fedakârlıklardan dolayı, yetiştirdiğiniz ve yetiştirmekte olduğunuz tüm öğrenciler ve veliler adına İl Milli Eğitim Müdürü olarak siz öğretmenlerime teşekkür ediyorum. Öğretmenler Günümüzü en içten duygularımla kutlar, Ahirete intikal etmiş öğretmenlerimize Allah´tan rahmet, görevde olan meslektaşlarıma sağlık, esenlik ve mutlu yıllar dilerim.’’ Dedi.

    Şanlıurfa Valisi İzzettin KÜÇÜK ise yaptığı konuşmada" Bu Ülke muasır medeniyetler seviyesine ulaşacaksa sizin sayenizde ulaşacaktır. Bu gençliği sizler yetiştiriyorsunuz ve yetiştirmeye devam edeceksiniz. Bildiğiniz gibi ilimizde Eğitim yatırımları bakımından birçok yatırım yapıldı. Yaklaşık 300’ e yakın Okulumuz yapıldı, yapılıyor. Yani bu demek oluyor ki fiziki mekânlar olarak çok donanımlıyız. Geriye siz öğretmenlerimizin bu mekânları kullanarak, öğrencileri yetiştirmek kalıyor. Gününüz kutlu olsun yolunuz açık olsun, sağlık sıhhat içerisinde hepinize uzun ömürler ve başarılı hizmetler diliyorum” dedi.

 

       Konuşmaların ardından, Mesleğe yeni başlayan aday öğretmenler dev Türk bayrağı altında yemin ederek öğretmen marşını seslendirdiler.Urfa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğretmen ve Öğrencilerin hazırlamış olduğu tiyatro gösterisi, Öğrenciler tarafından  günün anlam ve önemini belirten şiirlerin okunması, emekli öğretmenlere şeref belgesi ve çiçeklerin Şanlıurfa Valisi İzzettin KÜÇÜK tarafından verilmesi sonrasında tören sona erdi.

Ertuğrulgazi Mahallesi Osmangazi Caddesi No 14 Haliliye / Şanlıurfa - 0 (414) 280 63 00 / 0 (414) 280 63 23

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.