ŞANLIURFA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ KAPSAMINDA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ GENEL SEKRETERİ ABDULKADİR ACAR ÖĞRETMENLERLE BİR SÖYLEŞİ GERÇEKLEŞTİRDİ

24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ KAPSAMINDA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ GENEL SEKRETERİ ABDULKADİR ACAR ÖĞRETMENLERLE BİR SÖYLEŞİ GERÇEKLEŞTİRDİ

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Konferans Salonunda gerçekleştirilen programa Genel Sekreterin yanı sıra İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İbrahim Canbek, öğretmen ve idareciler katıldılar.

Kendisi de uzun yıllar öğretmenlik, idarecilik yapan ve eğitimci olduğu dönemlerde türlü başarılara imza atan Acar, öğretmenlerle gerçekleştirdiği söyleşiyi sohbet havasında sürdürdü.

Konuşmasının ilk bölümünde geçmişte ve günümüzde ülkelerin, ulusların ve milletlerin ülkülerine ve bu ülküleri gerçeğe dönüştürmek için halkının; çocuğundan büyüğüne her meslekten kişilerin idealleri doğrultusunda hareket ederek her daim gelişim göstermeleri gerektiğine değindi.

Bir takım grup veya ülkelerin bazı bölgelerde oluşturmak istediği çatışmaların önüne geçilmesi için öncelikli olarak o bölgede yaşayan insanların yaşadığı dünyayı ve tarihini bilmesi gereklidir. Sizlerde yetiştirmekle sorumlu olduğunuz çocuklarımızı yani bu milletin geleceğini belirleyecek olan kişileri kendi ideallerini gerçekleştirebilecek ve ülkemizin gelişimine katkı sunabilecek birer birey haline getirmekle mükellefsiniz diyen Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Abdulkadir Acar, tarihimizden ders almamız gerektiğini belirterek Çanakkale Deniz Muharebesinde milletimizin gösterdiği kahramanlıkları örnek gösterdi.

Uzun yıllar öğretmenlik mesleğini layıkıyla icra etmeye gayret gösterdiğini belirten Acar, karşılaştığı imkansızlıkları öğrencilerine hissettirmemek için çaba sarf ettiğini söyledi.

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Abdulkadir Acar öğretmenlerimize seslenerek; omuzlarınızdaki yükün ağırlığının bir kez daha farkına varmanızı istiyorum diyerek sözlerini noktaladı.

21-11-201821-11-201821-11-201821-11-201821-11-201821-11-201821-11-2018


 

Ertuğrulgazi Mahallesi Osmangazi Caddesi No 14 Haliliye / Şanlıurfa - 0 (414) 280 63 00 / 0 (414) 280 63 23

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.