ŞANLIURFA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLAMA MESAJI

24 Kasım Öğretmenler Günü Münasebetiyle İl Milli Eğitim Müdürü Metin İLCİ’ nin Kutlama Mesajı
24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLAMA MESAJI

Değerli meslektaşlarım;

 

Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ün, 24 Kasım 1928 tarihinde Millet Mektepleri Başöğretmenliğini kabul etmesinin 88. yıl dönümünü ve  bizlere öğretmenler günü olarak  atfedilmiş bu günü bir kez daha birlikte kutlamanın mutluluğunu ve onurunu yaşamaktayım.

Dünyadaki en onurlu mesleklerin başında gelen Öğretmenlik; emek, özveri, sabır ve hoşgörü isteyen, bedeli hiçbir maddi karşılıkla ölçülemeyecek kadar değerli ve saygın bir meslektir. Öğretmenlik bitmeyen bir sevda; bir ömür süren bir gönüllülük; karşılık beklemeksizin verilen emek; vatanını , milletini kendinden önce düşünmek; hiç tanımadığın bir hayatın güzelleşmesi için çabalamak ve bir çocuğun gülümsemesiyle ödüllenmektir.

 

Bir peygamber mesleği olan öğretmenlik, herkesin yapabileceği bir meslek değildir. Büyük bir fedakârlık, hoşgörü, sabır, enerji, gayret ister. Her şeyden önce büyük bir yürek, aşk ister. Aşkı olanlar, yüreği olanlar, bu ülkenin çocuklarına, gençlerine dair yüreğinde sevgisi olanlar daim olurlar ve eser bırakırlar. Sizin eserleriniz ne taş ne demir ne bina ne yoldur. İnsandır, en kıymetli varlıktır, yaratılanların en önemlisi, en güzelidir.

 

Aramıza Yeni Katılan Öğretmen Arkadaşlarım,

 

Öğretmenlik öyle bir meslektir ki içinde sevgi olmayan yapamaz. Bu sevgi sadece çocuğa değildir; hayata, insanlığa, kardeşliğe, bilime, sanata, vatana, doğaya sevgi duymak gerekir. Öğretmenlik; fedakarlıktır, merhamettir, hoşgörüdür. Yüreğinde bu yüce duyguları taşıyan bir öğretmen minicik elleri tutarak başarı merdivenlerini hızla çıkacaktır. Meslek hayatınız boyunca ilk günkü heyecanınızı ve azminizi kaybetmemeniz ve her zaman örnek alınan bir öğretmen olmanız temennisiyle hepinize başarılar diliyor, sizlere eğitim camiamıza hoş geldiniz, diyorum.

Emekli olarak aramızdan ayrılan saygıdeğer öğretmenlerim,

 

Sizlere mesleğimize ve ülkemize verdiğiniz hizmetler için yetiştirdiğiniz bütün öğrenciler adına ve kendi adıma öncelikle teşekkürlerimi sunuyorum. Gözünüz arkada kalmasın; bundan sonra sınıflarınız, çocuklarınız bizlere emanet; sizlerden devraldığımız eğitim bayrağını onurla taşıyacağız. Sizlerin de emeklilik yıllarınızı huzur ve sağlık içinde geçirmenizi diliyor, hepinize saygılarımı sunuyorum.

 

Bu duygu ve düşüncelerle başta Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete intikal etmiş bütün öğretmenlerimizi saygı ve rahmetle anıyor, Sizlerin huzurunda bütün öğretmenlerimizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum.

 

 Öğretmenler günümüz kutlu olsun!

Ertuğrulgazi Mahallesi Osmangazi Caddesi No 14 Haliliye / Şanlıurfa - 0 (414) 280 63 00 / 0 (414) 280 63 23

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.