ŞANLIURFA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

26 Haziran Dünya Uyuşturucu Kullanımı ve Kaçakçılığı ile Mücadele Günü Dolayısıyla Müdürlüğümüzden AMATEM' e Ziyaret

26 Haziran Dünya Uyuşturucu Kullanımı ve Kaçakçılığı ile Mücadele Günü Dolayısıyla Müdürlüğümüzden AMATEM' e Ziyaret

26 Haziran Dünya Uyuşturucu Kullanımı ve Kaçakçılığı ile Mücadele Günü dolayısıyla İl Milli Eğitim Müdürlüğü Stratejiden Sorumlu Şube Müdürü Nilgün Müjdeci, Ar-Ge üyelerinden Yasemin Biner ve uyuşturucu ile mücadeleden sorumlu Ar-Ge üyesi Muharrem Çelik AMATEM'i ziyaret ettiler.

AMATEM'i ziyaret eden heyete Sağlık Bakım Hizmetleri Müdür Yardımcısı Hüseyin Çelik, ÇAMATEM Doktoru Sema Çam Sarıoğlu karşıladı. Hastaneyi ve atölyeleri gezen Milli Eğitim heyeti, bağımlılıktan arınan gençlerin çalışmalarını incelediler. İl Milli Eğitim Şube Müdüre Nilgün Müjdeci gençlerle sohbet edip, sanat çalışmalar hakkında kendilerinden bilgi alarak gençlerin bu güzel çalışmaları ortaya koymaları kendisini çok sevindirdiğini söyledi. Uyuşturucu maddeden arınıp AMATEM'de atölyelerde çalışan gençlerin taleplerini de dinleyen İl Milli Eğitim Strateji'den Sorumlu Şube Müdürü Nilgün Müjdeci, 2021-2022 eğitim ve öğretim yılında 134 okul 29 bin kişiye milli eğitim bünyesinde AR-Ge birimi olarak önleme eğitimleri verildiğini, önümüzdeki yıl bu sayının artırılacağını vurguladı. AMATEM Müdür Yardımcısı Hüseyin Çelik bu mücadeleye diğer kurum ve ilgili STK'ların desteklerini beklediklerini söyleyerek, İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne ve ziyaretlerine gelen heyete teşekkür etti.

27-06-202227-06-202227-06-2022

Ertuğrulgazi Mahallesi Osmangazi Caddesi No 14 Haliliye / Şanlıurfa - 0 (414) 280 63 00 / 0 (414) 280 63 23

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.