ŞANLIURFA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

7. Kariyer Günlerinde EBA (Eğitim Bilişim Ağı) Tanıtıldı

Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 14-16 Nisan tarihleri arasında düzenlenen ve 44 üniversitemizin katıldığı 7. Kariyer Günleri etkinliğinde Eğitimde FATİH Projesi  ile ilgili stand açıldı. 
7. Kariyer Günlerinde EBA (Eğitim Bilişim Ağı) Tanıtıldı

Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 14-16 Nisan tarihleri arasında düzenlenen ve 44 üniversitemizin katıldığı 7. Kariyer Günleri etkinliğinde EBA (Eğitim Bilişim Ağı) tanıtıldı. 

Ortaöğretimdeki öğrencilerimizin üniversiteleri daha yakından tanımları, üniversiteler hakkında fikir sahibi olmaları amacıyla gelenekselleşen 7.Kariyer Günleri etkinliğinde FATİH Projesi standı açıldı. Standa gelen ziyaretçilere FATİH Projesinin bileşenleri, EBA (Eğitim Bilişim Ağı) Portalı hakkında bilgi verildi. 

 

EBA NEDİR ?

EBA(Eğitim Bilişim Ağı) öğretmen ve öğrencilerin çevrimiçi ve çevrimdışı içerikleri izleyebileceği bir eğitim platformudur. Türkiye ve dünya da eğitim alanında saygın kuruluşların içeriklerini paylaştığı tamamıyla güvenli bir platformdur.

Öğretmeler http://www.eba.gov.tr/ adresine tc kimlik ve eba şifresi ile giriş yapıp burada bulunan içeriklerin tamamına ücretsiz bir şekilde ulaşabilmektedir. Öğrencilerde öğretmenlerinin kendileri için oluşturacağı şifre ile buradaki içeriklerden faydalanabilmektedir.

Öğretmenler  http://www.eba.gov.tr/ adresine tc kimlik ve eba şifresi ile giriş yapıp “öğrenci şifre” bölümünden öğrencileri için şifre oluşturabilmektedir.

EBA portalında konu ve kazanım bazlı binlerce ses, video, görsel ve animasyon bulunmaktadır. İçerik olarak dünyanın en geniş eğitim amaçlı portalıdır.

 

EBA DERS

EBA ders 4.sınıftan 12. sınıfa kadar temel derslerle hazır ders akışları, interaktif etkinlikler, konu anlatımları, sınavlar ve soruların olduğu EBA içerisinde bir uygulamadır.

Bu uygulama ile öğretmenler öğrencileri için etkinlik hazırlayabilir, ödev atayabilir, öğrencileri için online sınav hazırlayabilir ve öğrencilerle ilgili  kazanım bazlı raporları sınıf ve öğrenci seviyesinde görüntüleyebilmektedir.  Ayrıca öğretmenler hazırladıkları içerikleri okulundaki herhangi bir öğrenciye,  herhangi bir sınıfa ya da okulundaki tüm öğrencilerle paylaşma imkanına sahip olmaktadır

 

E-KURS

E- Kurs modülü ile öğretmen ve öğrenciler konu ve kazanım bazlı binlerce test örneğine erişebilmekte ve bunları kendi bilgisayarlarına, tabletlerine ya da telefonlarına indirip kullanma imkanına sahip olmaktadır.

 

19-04-201619-04-201619-04-201619-04-201619-04-201619-04-2016

Ertuğrulgazi Mahallesi Osmangazi Caddesi No 14 Haliliye / Şanlıurfa - 0 (414) 280 63 00 / 0 (414) 280 63 23

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.