ŞANLIURFA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

9 Şubat Dünya Sigara Bırakma Günü'nde Öğrencilere Sigaranın Zararları Anlatıldı

9 Şubat Dünya Sigara Bırakma Günü'nde  Öğrencilere Sigaranın Zararları Anlatıldı

İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE birimi, bağımlılıklarla mücadele koordinatörü ve Şanlıurfa İl Müftülüğü işbirliğiyle Şanlıurfa'nın Birecik ilçesi Mehmet Adil Çulcuoğlu Anadolu Lisesi'nde 9 Şubat Dünya Sigarayı Bırakma Günü ile ilgili bir seminer düzenlendi. Seminere İl Müftüsü Ramazan Tolan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehdi Turgut, ilçe müftü vekili Mehmet Emin Ertürk, bazı okul müdürleri, öğrenciler ve öğretmenler katıldı.

9 Şubat Dünya Sigara Bırakma Günü Programı, 3 aşamada gerçekleşti. Birinci aşamada öğrencilere seminer verildi, ikinci aşamada yazılı çalışmalar yapıldı ve üçüncü aşamada Birecik ilçesinde görev yapan din görevlilerine Amine Hatun Camisi'nde seminer verildi. Yaklaşık 500 kişiye sunulan seminer oldukça verimli geçti. Seminerlere İl Müftüsü Ramazan Tolan ve İl Milli Eğitim AR-GE üyesi eğitimci Muharrem Çelik konuşmacı olarak katıldı. Tolan, öğrencilerin sağlıklı ve uzun ömürlü yaşamaları için sigara başta olmak üzere her türlü zararlı içeceğe karşı uzak durmaları gerektiğini vurguladı. Ayrıca israf ve çevre temizliğine de dikkat çeken Tolan, zararlı alışkanlıkları olan kişilerin hem bedenlerine hem de maddi durumlarına zarar verdiğini belirtti. Tolan, ahlaklı, düzenli ve verimli bir yaşam sürdürmek için önce kendimize saygı duymamız gerektiğini ifade etti.

Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE üyesi eğitimci Muharrem Çelik ise 9 Şubat Dünya Sigarayı Bırakma Günü dolayısıyla yaptığı konuşmada, bütün hastalıkların anasının sigara olduğunu ve dünyada her saniyede bir insanın sigaradan öldüğünü belirtti. Çelik, sigaradan uzak durmak için "HAYIR" deme bilincine sahip olmanın önemine değindi.

12-02-202412-02-202412-02-202412-02-202412-02-2024

 

 

Ertuğrulgazi Mahallesi Osmangazi Caddesi No 14 Haliliye / Şanlıurfa - 0 (414) 280 63 00 / 0 (414) 280 63 23

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.