ŞANLIURFA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

93 OKULUMUZ ‘’BESLENME DOSTU OKUL’’ OLARAK SEÇİLDİ

93 OKULUMUZ ‘’BESLENME DOSTU OKUL’’ OLARAK SEÇİLDİ

Avrupa bölgesindeki 17 ülkenin dâhil olduğu Dünya Sağlık Örgütünün “Nutrition Friendly Schools Initiatives-Beslenme Dostu Okul Girişimi” kriterleri doğrultusunda Milli Eğitim Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı arasında 20/09/2013 tarihinde imzalanan "Beslenme Dostu Okullar Projesi" işbirliği protokolü kapsamında yapılan denetimler sonucunda ilimizde 93 okulumuz Beslenme Dostu okul olmuştur.

2017-2018 Eğitim-Öğretim yılının başında ´´0´´ olan Beslenme Dostu okul sayımız bu dönemde yapılan çalışmalar neticesinde 93´ e ulaşmıştır. İl Milli Eğitim Müdürlüğü Mesleki ve Teknik Eğitim Şubesi tarafından kurulan denetim ekibi ile İl Sağlık Müdürlüğü denetim ekiplerinin özverili çalışmaları okullarımızda sağlıklı beslenme kültürünün oluşması adına önemli katkılar sağlamıştır. 

Konuyla ilgili bir açıklama yapan İl Milli Eğitim Müdürü Şerafettin TURAN, okullarda sağlıklı beslenme ortamlarının oluşmasında yapılan denetimlerin etkili olduğunu söyledi ve çalışmalarda emeği geçen Beslenme Dostu Okul Projesi İl Koordinatörü Mahmut ÇITIRIK ve denetim ekibine teşekkür etti. 

Mesleki ve Teknik Eğitim Şubesinden sorumlu İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İbrahim CANBEK ´´Öğretmen, öğrenci ve velilerimizde sağlıklı beslenme kültürünün oluşması adına bilinçlendirici çalışmalar yapıyoruz.´´ dedi. 

Denetimler sonucu Beslenme Dostu Okul olmaya hak kazanan kurumların isimleri aşağıdadır;

/meb_iys_dosyalar/2018_05/29122037_BESLENME_DOSTU_OLAN_OKULLAR.xlsx

 

Ertuğrulgazi Mahallesi Osmangazi Caddesi No 14 Haliliye / Şanlıurfa - 0 (414) 280 63 00 / 0 (414) 280 63 23

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.