ŞANLIURFA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

AB ERASMUS AKREDİTASYON KONSORSİYUM BAŞVURU LİSTELERİ

AB ERASMUS AKREDİTASYON KONSORSİYUM BAŞVURU LİSTELERİ

Değerli Başvuru Sahipleri,

Ulusal Ajans tarafından yapılan ilan doğrultusunda Müdürlüğümüzce yapılan Akreditasyon başvurusu sonucunda 2021-2027 yılları arasında Müdürlüğümüzün Okul Eğitimi ve Mesleki Eğitim kategorilerinde yaptığı başvurular kabul edilmiştir.

Bu doğrultuda Müdürlüğümüze bağlı kurumlarımıza akreditasyon bilgilendirmeleri, akreditasyon başvuru süreçleri ve Müdürlüğümüzün kurumlarımıza yönelik akreditasyon başvurularında uygulayacağı süreçle ilgili bilgilendirme toplantıları gerçekleştirilmiştir. Ayrıca bu doğrultuda hazırlanan yönerge kamuoyuna ve Müdürlüğümüze bağlı tüm kurumlarımıza ilan edilmiştir. 2021-2022 yılları için geçerli olacak Akreditasyon başvuruları kapsamında okul eğitimi alanında 2322, mesleki eğitim alanında 84 kurumumuz başvuru yapmıştır. Yapılan başvurularda ilan edilen yönerge doğrultusunda kurumlarımızca doldurulan formlarda yer alan ve kurumlarımızın beyanlarının esas alındığı bilgiler kapsamında, okul bilgileri tamamen saklı tutularak tüm ilçelerimizin katılımıyla oluşturulan 2 farklı bağımsız komisyon tarafından değerlendirmeler yapılmıştır. Yapılan değerlendirmeler sonucunda, puan sıralaması ve beklenen bütçe kapsamında Okul Eğitiminde asil olarak 50 Okulumuz ve yedek olarak 15 okulumuz, Mesleki Eğitim alanında ise 20 okulumuz asil ve 15 okulumuz yedek olarak akreditasyon programlarına kabul edilmiştir. 18 Mayıs 2021 tarihinde İl Müdürlüğümüz adına yapılacak başvuruda tüm listeler nihai değerlendirme ve karar süreci için Ulusal Ajansa sunulacaktır. Ulusal Ajansın nihai değerlendirmesi sonrasında kesin olarak belirlenecek kurumlarımıza yönelik gerekli rehberlik ve bilgilendirme çalışmaları ilerleyen süreçte gerçekleştirilecektir.

Başvuru yapan tüm kurumlarımıza teşekkür ederiz.

 

İsmail YAPICIER

Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürü

 

OKUL EĞİTİMİ ASİL VE YEDEK LİSTESİ İÇİN TIKLAYINIZ...

 

MESLEKİ EĞİTİM ASİL VE YEDEK  LİSTESİ İÇİN TIKLAYINIZ...

Ertuğrulgazi Mahallesi Osmangazi Caddesi No 14 Haliliye / Şanlıurfa - 0 (414) 280 63 00 / 0 (414) 280 63 23

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.