ŞANLIURFA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ADAY ÖĞRETMEN YETİŞTİRME SÜRECİ OKUL MÜDÜRLERİ BİLGİLENDİRME TOPLANTISI DÜZENLENDİ

ADAY ÖĞRETMEN YETİŞTİRME SÜRECİ OKUL MÜDÜRLERİ BİLGİLENDİRME TOPLANTISI DÜZENLENDİ

Aday öğretmen yetiştirme süreci ile ilgili ilçe şube müdürleri ve okul müdürlerine bilgilendirme toplantısı yapıldı. Toplantıya İl Milli Eğitim Müdürü Metin İLCİ, İl Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Mahmut YAĞMURLU aday öğretmen yetiştirme programı koordinatörleri ve okul müdürleri katıldı.

Programın açılış konuşmasını  gerçekleştiren İl Milli Eğitim Müdürü Metin İLCİ ; ´ Bu toplantının İlimize Ülkemize çocuklarımıza hayırlar getirmesini diliyor, katılımlarınızdan dolayı hepinize teşekkür ediyorum. Bu gün özellikle Milli Eğitim Bakanlığımızca yeni başlatılan bir süreci hep birlikte öğrenmek, takip etmek ve yapılan değişiklikleri karşılıklı olarak birlikte paylaşmak üzere bir araya gelmiş bulunmaktayız. Bakanlığımızın başlatmış olduğu Danışman Öğretmen Sisteminde aday öğretmenler,  danışman öğretmenin yanında en az 6 aylık bir eğitim süreci başlatıldı. Bu süreç vesilesiyle Türkiye ye 81 ilde atanan öğretmenler stajını yapmak istedikleri yerleri seçmiştirler. Buradaki temel amaç mesleğe yeni atanan öğretmenlerin mesleği daha iyi anlaması ve daha iyi kavramasıdır. Ülkeleri ve toplumları kalkındıran, geliştiren, yücelten ve yeni değerler katan yegane kurum eğitimdir, eğitim sistemleridir ve bu eğitimin temel başı olan eğitim kurumlarımızdır ve öğretmenlerimizdir. Bakanlığımızın  yapmış olduğu aday öğretmen yetişme sürecinin amacı  mesleğe yeni atanan öğretmeni hayata ve mesleğe hazırlamak olduğunu görüyoruz. Bu paradigma değişikliğinin ülkemize bir başlangıç olduğunu, hayırlar getireceğini,  yeni öğretmen yetiştirme politikasının bu ülke üzerine bir ufuk açacağına inanıyorum. Katılımlarınızdan dolayı hepinize teşekkür ediyorum . Bu aday öğretmenlerin eğitim sürecinin ülkemize hayırlar getirmesini diliyorum’’ dedi.

Daha sonra aday öğretmen yetiştirme programı koordinatörlerinin hazırlamış olduğu aday öğretmen yetiştirme süreci ile ilgili bilgilendirme sunusu yapıldı. Sunumun ardından program sona erdi.

09-03-201609-03-2016

 

Ertuğrulgazi Mahallesi Osmangazi Caddesi No 14 Haliliye / Şanlıurfa - 0 (414) 280 63 00 / 0 (414) 280 63 23

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.