ŞANLIURFA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

AFRİN ŞEHİTLERİMİZİN İSİMLERİ ZEYTİN FİDANLARINDA YAŞAYACAK

AFRİN ŞEHİTLERİMİZİN İSİMLERİ ZEYTİN FİDANLARINDA YAŞAYACAK

Şanlıurfa Valiliği himayesinde, GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı´nın destekleri ile Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğünün uyguladığı ‘’Okullarımız Doğa ile El Ele’’ Projesi kapsamında okullarda ağaçlandırma çalışmaları devam edilirken, Afrin şehitleri anısına Yzb. Ali Saip Ursavaş Kışlası içerisinde ayrılan bölüme de zeytin fidanı dikimi için bir tören düzenlendi.

Şehitlerin manevi huzurunda saygı duruşu ve İstiklal Marşı´nın okunması ile başlayan törene, Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, 20´nci Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral İsmail Hakkı Köseali, Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, Cumhuriyet Başsavcısı Sadi Doğan, Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Taşaltın, Haliliye Kaymakamı Ali Yılmaz, Emniyet Müdürü Veysel Tipioğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Turan, şehit aileleri, gaziler ve öğrenciler katıldı.

Afrin´e yönelik gerçekleştirilen Zeytin Dalı Harekatında şehadet mertebesine ulaşan şehitlerin isimlerinin okunmasıyla devam eden tören, protokol üyeleri ve öğrencilerin zeytin fidanlarını toprakla buluşturmasıyla devam etti. Fidanların toprakla buluşması ve sulanmasının ardından, etkinliğe katılarak fidan diken öğrencilere Tugay Komutanı Tuğgeneral İsmail Hakkı Köseali tarafından Fidan Sertifikası verildi. Sertifikada, "Değerli Doğa Dostu, Zeytin Dalı Harekatında canlarını feda eden şehitlerimizin ölümsüzleştirilmesi adına 26 Mart 2018 tarihinde Yzb. Ali Saip Ursavaş Kışlasında "Zeytin Dalı Harekatı’’ Şehitleri Hatıra Ormanına bir adet zeytin fidanı dikerek vatan için dökülen kanların toprakta yeşermesine katkı sağlamıştır" ifadeleri yer aldı.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak proje kapsamında 10 okul bahçesine 300 er zeytin fidanı dikileceği, ‘’Zeytin Dalı’’ harekatını desteklemek ve Afrin’de Şehit olan 49 Şehidimizi yâd etmek amacıyla 49 Şehidimizin künyeleri yazılarak fidanlarla birlikte yaşatılacağı açıklandı.

28-03-2018

 

 

Ertuğrulgazi Mahallesi Osmangazi Caddesi No 14 Haliliye / Şanlıurfa - 0 (414) 280 63 00 / 0 (414) 280 63 23

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.