ŞANLIURFA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ahi Evran ve Ahilik Resim Yarışması Sonuçları

       UNESCO tarafından anma ve kutlama yıl dönümleri arasına alınan Ahi Evran'ı ve yüzlerce yıldır bu topraklarda Ahilik geleneğini yaşatmış tüm esnaf ve sanatkarlarımızı rahmetle yad etmek, Ahilik Teşkilatını ve Ahilik İlkelerini dünyaya tanıtmak, Ahilik Teşkilatının "Halka hizmet, Hakka hizmet anlayışı" ile Anadolu ticaretinin ve sanat dallarına sağladığı katkıları gelecek nesillere aktarmak amaçları ile 20 Şubat 2021 tarihli ve 31401 sayılı Resmî Gazete'de yayımlanan 2021/4 sayılı Cumhurbaşkanlığı Genelgesiyle; 2021 yılı boyunca yurt genelinde ve yurt dışında çeşitli faaliyetler tertiplenmesine karar verilmiştir.
Bu bağlamda; eğitim çağındaki çocukları kalıcı eserler bırakmaya özendirmek, Ahilik konusunda bilgilendirmek ve toplumsal farkındalık oluşturmak amaçlarıyla Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleri, Çok Programlı Anadolu Liseleri bünyesinde mesleki eğitim alan öğrenciler ile Mesleki Eğitim Merkezleri öğrencilerini (Hazırlık, 9. 10. 11 ve 12. sınıflar) kapsayan "Ahi Evran" ve "Ahilik" ana temasında Ahi Evran ve Ahilik Resim Yarışması uygulamaya konulmuştur.

10 Mayıs-18 Haziran tarihleri arasında uygulanan yarışmada tamamlanan ve Okul Yürütme Komisyonuna sunulan eserler, okul müdürlüklerince  İl Yürütme Kuruluna ulaştırılmış, İl Değerlendirme Kurulunca aşağıdaki biçimde derecelendirilmiştir:

 

Yarışma Birincisi 

Muhammed Seyid MİŞHEV  Haliliye / İMKB Çok Programlı Anadolu Lisesi 

 

Yarışma İkincisi 

Muhammed Ali ATAŞLAR -  Haliliye / Urfa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 

 

Ertuğrulgazi Mahallesi Osmangazi Caddesi No 14 Haliliye / Şanlıurfa - 0 (414) 280 63 00 / 0 (414) 280 63 23

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.