ŞANLIURFA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

AMERİKA YOLCUSU ÖĞRENCİLER İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ ŞERAFETTİN TURAN’I MAKAMINDA ZİYARET ETTİ

AMERİKA YOLCUSU ÖĞRENCİLER İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ ŞERAFETTİN TURAN’I MAKAMINDA ZİYARET ETTİ

Amerika’nın Washington Eyaletinin District of Columbia bölgesinde yapılacak olan, 160 ülkenin katılacağı First Global Robotics yarışmasında ülkemizi temsil edecek olan Urfa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğrencileri Amerika yolculuğu öncesi İl Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Turan’ı makamında ziyaret ettiler.

Konya’da yapılan 11. Uluslararası Robot yarışmasında Robotino kategorisinde yarışan, Urfa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Endüstriyel Otomasyon Teknolojileri Alanı öğrencileri Türkiye 1.2.3.lüğü derecelerinin ardından, 16-18 Temmuz 2017 tarihinde ABD´nin Washington eyaletinin District of Columbia bölgesinde yapılacak First Global Robotics yarışmasına katılarak 160 ülke arasında Türkiye´yi temsil edecekler.

Urfa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, First Global Robotics yarışmasında, 160 ülke arasında Türkiye´yi temsil etmenin gururunu yaşadıklarını belirtirken, İl Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Turan ise, öğrencilerimizin birçok proje ve yarışmalarda derece elde etmelerinin kendisini son derece mutlu ettiğini ifade ederken, Urfa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yönetici, öğretmen ve öğrencilerini tebrik ederek, başarılarının devamını diledi. Kendilerine hediyeler takdim etti.

ABD’de düzenlenecek yarışma ile yeryüzündeki temiz su kaynaklarının azaldığına dikkat çekilmek istenirken, çözüm olarak da temiz su kaynaklarının kirli sudan ayrıştırılma konusu için yapılan projelerle konunun önemi bir kez daha vurgulanacak.

12-07-201712-07-201712-07-201712-07-2017

Ertuğrulgazi Mahallesi Osmangazi Caddesi No 14 Haliliye / Şanlıurfa - 0 (414) 280 63 00 / 0 (414) 280 63 23

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.