ŞANLIURFA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ATAA İNSANİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ İLE OKUL YAPIMI İÇİN PROTOKOL İMZALANDI

 ATAA İnsani Yardımlaşma Derneği ile Şanlıurfa Valiliği arasında imzalanan protokol ile Şanlıurfa Eyyübiye İlçesinde mülkiyeti hazineye ait olan 35 bin metrekarelik arsa üzerine, 24 derslikli bir ortaokul inşa edilecek.
ATAA İNSANİ YARDIMLAŞMA DERNEĞİ İLE OKUL YAPIMI İÇİN PROTOKOL İMZALANDI

İnsani Yardım konusunda önemli deneyime sahip kişiler tarafından kurulan ve dünyanın farklı ülkelerinde yoksulluğu ortadan kaldırmak, savunmasız ve mağdur insanlara gelecek temin etme adına projeler yürüten  ATAA Uluslar arası İnsani Yardımlaşma Derneği ile Şanlıurfa Valiliği arasında 24 derslikli bir okul yapımı için protokol imzalandı.

Valilik toplantı salonunda gerçekleştirilen protokol imza törenine Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, İl Milli Eğitim Müdürü İsmail Yapıcıer ile ATAA İnsani Yardımlaşma Derneği Genel Sekreteri Muhammed Akta, Marvan Abdullah ile dernek yöneticileri katıldı.

Protokol imza töreninde konuşan Vali Abdullah Erin, ATAA Derneğine Şanlıurfa ve Suriyeli çocukların eğitim öğretimlerini daha kaliteli bir şekilde almalarına yönelik gösterdikleri destek ve duyarlılıktan dolayı teşekkür etti.

Eyyübiye İlçesinde İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan tip projeye göre inşa edilecek 24 derslikli ve 750 öğrenci kapasiteli ortaokul binasının inşaat ve çevre düzenleme işlerinin tamamı ATAA Derneği tarafından karşılanacak. Hayır sahibi ATAA Derneği'nin uygun göreceği ismi taşıyacak olan okul inşaatına altı ay içerisinde başlanacak ve 10 ayda tamamlanarak İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne teslim edilecek.

19-07-201919-07-201919-07-201919-07-2019

Ertuğrulgazi Mahallesi Osmangazi Caddesi No 14 Haliliye / Şanlıurfa - 0 (414) 280 63 00 / 0 (414) 280 63 23

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.