ŞANLIURFA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ATATÜRK BARAJI LİSESİ ÖĞRENCİLERİ İTALYA GEZİSİ ÖNCESİ MÜDÜRLÜĞÜMÜZÜ ZİYARET ETTİLER

ATATÜRK BARAJI LİSESİ ÖĞRENCİLERİ İTALYA GEZİSİ ÖNCESİ MÜDÜRLÜĞÜMÜZÜ ZİYARET ETTİLER

Atatürk Barajı Çok Programlı Anadolu Lisesi öğrenci ve idarecileri “GAP’tan İkinci Hamle” isimli proje kapsamında 21.01.2018 / 03.02.2018 tarihleri arasında yurtdışı stajı için gidecekleri İtalya uçuşu öncesi Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Erdal Şekeroğlu’nu makamında ziyaret ederek proje kapsamında bilgi verdiler.

İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Erdal Şekeroğlu; Yaptıkları projelerinden ötürü öğrencileri kutlayarak, yurtdışında geçirecekleri 2 haftalık staj süresini iyi değerlendirip, farklı tecrübeler kazanarak geri döneceklerini, başarılı bir meslek hayatı geçirebilmeleri için bu tür deneyimlerin çok önemli olduğunu belirterek başarılarının devamını diledi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Okul Müdürü Sait Boybay: Geçen yıl Avrupa Birliği Türkiye Ulusal Ajansı tarafından kabul edilen ve akışlarını gerçekleştirdiğimiz “Atatürk Barajı’na Hazırlık” isimli projemizden sonra bu yıl kabul edilen “GAP’tan İkinci Hamle” isimli projemizle 20 öğrencimiz ve onlara refakat edecek 4 öğretmenimiz Almanya ve İtalya’nın en seçkin kurumlarında 2 hafta süreyle staj yapma imkanı bulacak. Finansmanının tamamı Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği tarafından karşılanan projemizle çocuk gelişimi bölümü öğrencilerimiz okul öncesi eğitimde davranış bozukluklarının erken tespiti konusunda eğitimlerini İtalya Bologna’da Assoform firmasında alacaklar. Öğrencilerimiz bu eğitimde örnek vakaları inceleyecek, beraber vakit geçirecek ve davranış bozukluklarının erken dönemde tespit edilip tedavi edilmesi sürecine katkı sağlayacaklar. Ayrıca kültürel gezilere katılarak genel kültürlerini artırma imkanı bulacaklar. Okul olarak amacımız her zaman öğrencilerimizin ufkunu açmak onlara farklı tecrübeler kazandırarak, Avrupa işgücü piyasasında çalışabilecek nitelikte ve mesleğini iyi bilen yabancı dile hakim kalifiye teknik elemanlar yetiştirmek ve onları geleceğe daha iyi hazırlamaktır. ‘’ dedi.

17-01-201817-01-201817-01-201817-01-201817-01-201817-01-2018

Ertuğrulgazi Mahallesi Osmangazi Caddesi No 14 Haliliye / Şanlıurfa - 0 (414) 280 63 00 / 0 (414) 280 63 23

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.