ŞANLIURFA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Avrupa'da Yetişkin Öğrenimi Elektronik Platformu "EPALE" Bölge Toplantısı Başladı

Avrupa'da Yetişkin Öğrenimi Elektronik Platformu

Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğü ev sahipliğinde düzenlenen "Avrupa'da Yetişkin Öğrenimi Elektronik Platformu (EPALE) Bölge Toplantısı" başladı.

3 gün sürecek olan toplantıya İl Milli Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlu,  Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü İdari İşler Daire Başkanı Sedat Seçkin Bozkurt,  İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İsmail Uğur Hatipoğlu, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Kenan Yada, bölge temsilcileri ve yetişkin eğitimi alanında çalışanlar katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlu, Bölgemiz adına bu denli önemli bir projenin kamp programına ev sahipliği yapmanın büyük mutluluk olduğunu belirterek başladığı konuşmasında  "Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğümüz sorumluluğunda yürütülen EPALE projesinin yetişkin eğitiminde gerçek anlamda farkındalık yarattığını düşünüyorum.  "Bizler eğitimin farklı kademelerinde birçok proje ve eğitime dair program düzenliyoruz. Öğrencilerimizle, öğretmenlerimizle, velilerimizle bir araya geliyoruz. Ama şunun her daim farkındayız ki ;" Öğrenmeyi bırakan insan 20 yaşında bile olsa yaşlıdır." Eğitimciler olarak çağa ayak uydurduğumuz ve yetişkin eğitiminde imkanları kullandığımız sürece daha güzel projelere imza atacağımıza inanıyorum. Eğitimin ve öğrenmenin ömür boyu devam eden bir süreç olduğunu unutmamalıyız." dedi.

Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü İdari İşler Daire Başkanı Sedat Seçkin Bozkurt ise, EPALE platformunun yetişkin eğitimi alanındaki en önemli platformlardan biri olduğunu belirtti. Bozkurt, toplantının bölgesel düzeyde yetişkin eğitiminin gelişimine katkı sağlayacağını dile getirdi.

Toplantıda, EPALE platformunun tanıtımı, platformda yer alan eğitim ve materyaller, platformun kullanımı ve platformun geliştirilmesi için yapılması gereken çalışmalar gibi konular ele alınacak.

05-12-202305-12-202305-12-202305-12-2023

Ertuğrulgazi Mahallesi Osmangazi Caddesi No 14 Haliliye / Şanlıurfa - 0 (414) 280 63 00 / 0 (414) 280 63 23

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.