ŞANLIURFA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

AYŞEGÜL KAMAN ANADOLU LİSESİ ÖĞRETMENLERİ FRANSA’DA ALDIKLARI EĞİTİM SONRASI İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ ŞERAFETTİN TURAN’I MAKAMINDA ZİYARET ETTİLER

AYŞEGÜL KAMAN ANADOLU LİSESİ ÖĞRETMENLERİ FRANSA’DA ALDIKLARI EĞİTİM SONRASI  İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ ŞERAFETTİN TURAN’I MAKAMINDA ZİYARET ETTİLER

Ayşegül Kaman Anadolu Lisesi Öğretmenleri ‘’ STEM’i Kodluyoruz ‘’ Erasmus Plus projesi kapsamında Fransa’da aldıkları eğitim sonrası İl Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Turan’ı makamında ziyaret ederek, alınan eğitim ile ilgili bilgi verdiler.

‘’ STEM : A Step the 21st Century Education ‘’ isimli eğitimle 21. Yüzyılda ihtiyaç duyulan eğitim anlayışına hakim olmalayı, derslerde STEM ve Kodlama alanlarına önem verilmeyi hedeflediklerini belirten Ayşegül Kaman Anadolu Lisesi Öğretmenleri, projenin Haziran ayında İtalya’da Kodlama alanında alacakları eğitim ile devam edeceğini söylediler.

İl Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Turan ise Dünya eğitim sisteminin en önemli unsurlarından STEM ve Kodlama alanlarında alınacak eğitimlerin önemli olduğunu bu sayede öğrencilerin problem çözme, yenilikçiliğe açık, icat yapabilme, özgüven ve motivasyon, tutarlı düşünme, teknoloji okur-yazarlığı gibi önemli konularda bilgi sahibi olmalarının önemine değinerek, Ayşegül Kaman Anadolu Lisesi Öğretmenlerine bundan sonra alacakları eğitimlerde ve öğretmenlik hayatlarında başarılar diledi.

Ertuğrulgazi Mahallesi Osmangazi Caddesi No 14 Haliliye / Şanlıurfa - 0 (414) 280 63 00 / 0 (414) 280 63 23

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.