ŞANLIURFA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Aysel Öğretmen Tüm Birikimini Eğitime Bağışladı

Aysel Öğretmen Tüm Birikimini Eğitime Bağışladı

Eşiyle birlikte bugüne kadar biriktirdiği tüm birikimini inşaatı devam eden anaokulunun yapımı için bağışlayan Şanlıurfalı hayırsever Aysel Ünalan ile Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan ve İl Milli Eğitim Müdürü Fevzi Kurt'un katılımıyla protokol imzalandı.

İmzalanan protokolle yapımı devam eden 4 derslikli anaokuluna Aysel Hüsnü Ünalan Anaokulu isminin verilmesi kararlaştırıldı.

Yakın bir zamanda vefat eden eşi ile birlikte bugüne kadar biriktirdiği tüm birikimini çocukların eğitim alması için bağışlayan 36 yıllık öğretmen, Şanlıurfalı hayırsever Aysel Ünalan'a teşekkür eden Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan, "Devlet yatırımlarının yanı sıra hayırseverlerin de desteği ile eğitimimiz çok daha iyi yerlere gelecektir" dedi.

Düzenlenen protokole imza atan Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan, yaptığı değerlendirmesinde "Yeni bir anaokulu inşaatının tamamlanması için bir araya geldik. Eğitime katkılarından dolayı Aysel Ünalan'a sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum. Her zaman dediğim gibi eğitim bizim için he zaman önceliğimizdir. Hem kişisel olarak hem de kurumsal olarak bu yöndeki tutumumuzu sürdüreceğiz. Bu minvalde de eğitimde iyileşme olmanın her alanda iyileşme olduğunu, en hayırlı yatırımın eğitim olduğunu dile getiriyoruz. İnşallah ilimizdeki eğitimin de altyapısını iyileştirmek için devlet yatırımlarımızın yanı sıra hayırseverlerimizin katkıları da bu şehre değer katıyor. Ben tekrar teşekkür ediyorum" dedi.

Büyük mutluluk duyduğunu ve tüm Şanlıurfalı hayırseverlerin eğitime destek çıkmasını isteyen Aysel Ünalan ise "Eşimi bir süre önce koronadan kaybettik. Kendisi çocukları çok severdi. Eşimin de isteğiydi ve o yaşarken birlikte aldığımız karardı. Okulumuzda eğitim alacak tüm çocuklarımız bizim evladımızdır. Valimize teşekkür ediyorum" diye konuştu.

20-07-202220-07-202220-07-202220-07-2022

Ertuğrulgazi Mahallesi Osmangazi Caddesi No 14 Haliliye / Şanlıurfa - 0 (414) 280 63 00 / 0 (414) 280 63 23

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.