ŞANLIURFA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bağımlılıkla Mücadele Çalıştayı Düzenlendi

Bağımlılıkla Mücadele Çalıştayı Düzenlendi

Şanlıurfa İl Müftülüğü ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü, AR-GE birimi arasında yapılan iş birliğiyle, bağımlılıkla mücadele kapsamında öğrencilere yönelik önleyici eğitim ve gençlik çalıştayları hız kesmeden devam ediyor.

Haliliye ilçesinde bulunan TOBB Fen Lisesinde öğrencilere bağımlılıkla mücadele semineri verildi. Seminere İl Müftüsü Ramazan Tolan, İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE birimi üyesi Muharrem Çelik ile öğretmen ve öğrenciler katıldı.

İl Müftüsü Ramazan Tolan, sağlıklı ve zihinde bir vücuda sahip olmak için zararlı alışkanlıklardan uzak durulması gerektiğini söyledi. Kitap okumanın önemine değinen Müftü Tolan, ''Kitap okuyan insan tüm zararlı alışkanlıklardan uzak durur'' ifadelerini kullandı.

AR-GE üyesi Muharrem Çelik, yaptığı konuşmasında bağımlılıkla mücadelenin en önemli ayağının arkadaş seçimi olduğunu. yanlış tekliflere hayır diyebilme bilincinin oluşmasının gerektiğini söyledi.

Kent genelinde tüm okullarda seminerler düzenlenmesi hedefleniyor. Daha sonra hazırlanan raporlar yetkililer ile paylaşılacak.

09-12-202209-12-202209-12-202209-12-2022

Ertuğrulgazi Mahallesi Osmangazi Caddesi No 14 Haliliye / Şanlıurfa - 0 (414) 280 63 00 / 0 (414) 280 63 23

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.