ŞANLIURFA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BAĞIMLILIKLARLA MÜCADELE KAPSAMINDA HARRAN VE AKÇAKALE’DE ÖĞRETMENLERLE TOPLANTILAR YAPILDI

BAĞIMLILIKLARLA MÜCADELE KAPSAMINDA HARRAN VE AKÇAKALE’DE ÖĞRETMENLERLE TOPLANTILAR YAPILDI

İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İl Müftülüğü ve Yeşilay Şube Başkanlığının destekleriyle sürdürülen bağımlılıklarla mücadele programı kapsamında Harran ve Akçakale ilçe rehber öğretmenleri ile bilinçlendirme toplantıları yapıldı.

Toplantılar Yeşilay Şanlıurfa Şube Başkanı ve İl Milli Eğitim Ar-Ge üyesi Muharrem Çelik öncülüğünde ve TBM formatörü Reşat Gülşen‘in katılımıyla gerçekleştirildi. Şube Başkanı Muharrem Çelik PDR öğretmenleri ile Yeşilay´ın amacı, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile beraber yapılan faaliyetleri ve bu eğitimlerin önemini geniş bir şekilde açıkladı. Özellikle öğrenciler dışında anne baba eğitimlerine de vurgu yaptı. Çelik bağımlılıklarla ilgili yapılan bilinçlendirme eğitimlerinin toplumun her kesimine yayılması gerektiğini de rehber öğretmenlere aktardı. Yeşilay Şube Başkanı Muharrem Çelik Yeşilay´ın faaliyetlerini de özellikle rehabilitasyon çalışmalarını anlattı, ve bu manada il Valisi Sayın Abdullah Erin, İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Şerafettin Turan ve İl Müftüsü Sayın İhsan Açık´ın çalışmalara verdiği destek ve ehemmiyetin önemini aktardı.

TBM formatörü Reşat Gülşen tütün bağımlılığı ve madde bağımlılığı konusunda bağımlıya nasıl yaklaşmamız gerektiğini ve bu anlamda izlenilen yolun nasıl olması gerektiğini rehber öğretmenlere anlattı. Toplantı esnasında bir yıl içerisinde okullarda ve alanda yapılan seminerlerin slaytları da öğretmenlere izletildi. Öğretmenlere Yeşilay afişleri ve Yeşilay broşürleri dağıtıldı.

02-11-201802-11-201802-11-201802-11-2018

Ertuğrulgazi Mahallesi Osmangazi Caddesi No 14 Haliliye / Şanlıurfa - 0 (414) 280 63 00 / 0 (414) 280 63 23

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.