ŞANLIURFA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BAĞIMLILIKLARLA MÜCADELEDE GÜÇ BİRLİĞİ

BAĞIMLILIKLARLA MÜCADELEDE GÜÇ BİRLİĞİ

İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE birimi Bağımlılıklarla Mücadele Koordinatörlüğü ve Şanlıurfa İl Müftülüğü işbirliğiyle, Suruç ilçesi Abdurrahman Şimşek Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde ve İl Müftülüğü konferans salonunda bağımlılıklarla mücadele kapsamında bir seminer düzenlendi. İl müftüsü Ramazan Tolan'ın katıldığı seminerde, öğrencilere ve müftülük personeline bağımlılık konusunda bilgi verildi.

Seminere Suruç İlçe Müftüsü, okul müdürleri, öğretmen ve öğrenciler katıldı. Üç aşamalı olarak gerçekleşen seminerde, bağımlılık konusu katılımcılara detaylı bir şekilde açıklandı. İl Müftüsü Ramazan Tolan, öğrencilere hitaben yaptığı konuşmada, başarı elde etmek için donanımlı, düzenli ve disiplinli bir yaşam seçmeleri gerektiğini vurguladı. Sağlıklı ve başarılı bireylerin hayatında yanlışlıklara yer olmadığını belirten Müftü Ramazan Tolan, yanlış ortamlardan uzak durmaları ve beklentilere yönelik çalışmalar yapmaları gerektiğini ifade etti. Ayrıca, manevi değerlere bağlı bir gençlikle ülkenin kalkınabileceğini ve gençlerin zararlı alışkanlıklardan uzak durmalarının önemini vurguladı.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE birimi Bağımlılıklarla Mücadele Koordinatörü, eğitimci Muharrem Çelik, gençlere hitaben yaptığı konuşmada, onların geleceği için çalıştıklarını ve gençlerin de kendilerine önerilenleri uygulamaları durumunda birlikte başarılı olabileceklerini ifade etti. Bağımlılıklarla mücadele etmek için gençlere sahip çıkılması gerektiğini vurgulayan Çelik, imamlara da seslenerek, sigaradan uzak durmaları gerektiğini ve gençlere sahip çıkılması gerektiğini belirtti. Seminer sonrasında yapılan geri bildirimlerde, uygulamalı örneklerin katılımcılar üzerinde olumlu bir etki bıraktığı gözlemlendi.

27-02-202427-02-202427-02-202427-02-2024

Ertuğrulgazi Mahallesi Osmangazi Caddesi No 14 Haliliye / Şanlıurfa - 0 (414) 280 63 00 / 0 (414) 280 63 23

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.