ŞANLIURFA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BESLENEBİLİR ( İLK ADIM ) PROJESİ DEĞERLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

BESLENEBİLİR ( İLK ADIM ) PROJESİ DEĞERLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

   31.01.2017 Tarihinde İl Milli Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda yapılan toplantıya İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mahmut AKSOY Başkanlığında  Şanlıurfa Halk Sağlığı Şube Müdürü Dr. Enes GÖKEL, Pilot Okul olarak seçilen okulların Müdür ve öğretmenleri katıldılar. 

   Yapılan toplantıda İlk Adım projesi kapsamında yapılacaklar, Obeziteyle mücadele , sağlıklı beslenme çalışmaları konularında İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile İl Halk Sağlığı Kurumu arasında projelerin örtüştüğü tespit edilerek bu konularda bir yol haritası çizilip, öğrencilerimizin sağlıklı beslenmesinde önce pilot okullarda, sonrasında tüm ilçe okullarımızda yapılacaklar konusunda görüş alış verişinde bulunuldu. Konuyla ilgili açıklama yapan iL Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mahmut AKSOY şunları söyledi. ´´ Şanlıurfa Halk Sağlığı Kurumu ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak birlikte yürüttüğümüz bu proje ilk olarak 5 pilot okulda sonrasında 13 ilçemizinde içinde bulunacağı bir şekilde devam edecektir. bu projede amacımız çocuklarımızı sağlıklı beslenme konusunda biliçlendirerek obeziteden kurtaracak çalışmalar yapmaktır umarım bunda başarılı oluruz. ´´ 

31-01-201731-01-201731-01-2017

Ertuğrulgazi Mahallesi Osmangazi Caddesi No 14 Haliliye / Şanlıurfa - 0 (414) 280 63 00 / 0 (414) 280 63 23

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.