ŞANLIURFA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Beslenme Dostu Okul Projesi ve Beyaz Bayrak Projesi Eğitimleri 13 İlçede Başladı.

Beslenme Dostu Okul Projesi ve Beyaz Bayrak Projesi Eğitimleri 13 İlçede Başladı.
Beslenme Dostu Okul Projesi ve Beyaz Bayrak Projesi Eğitimleri 13 İlçede Başladı.

Milli Eğitim Bakanlığı ve Türkiye Halk Sağlığı Kurumu’nun Obezite, Diyabet ve Metabolik Hastalıklar Daire Başkanlığı tarafından imzalanan protokol ile ortaklaşa yürütülen  “Beslenme Dostu Okul Projesi” ile okullarda sağlıklı beslenme ve hareketli yaşam konularında duyarlılığın arttırılması ve bu konuda yapılan iyi uygulamaların desteklenmesi ile okul sağlığının daha iyi düzeylere çıkarılması hedeflenmektedir.

Ayrıca ; Beyaz Bayrak Projesi ile ilgili olarak da, çocuklarımız fiziki, biyolojik ve sosyal çevreden önemli boyutlarda etkilenen büyük bir grubu oluşturmaktadır. Öğrencilerimiz hayatlarının belirli bir kısmını eğitim süreleri boyunca okullarda geçirdiğinden; okul içi ve çevresinde olumsuz yönde öğrencilerimizi etkileyebilen etmenlerin artması çeşitli sağlık sorunlarının ortaya çıkmasına neden olabilmektedir. Koruyucu sağlık hizmetlerinin kentsel ve kırsal yerleşim yerlerinde oluşan ve oluşabilecek farklılıkları ortadan kaldırarak, il genelinde tüm öğrencilerimize eşit okul hizmeti sunmayı hedeflemektedir.

Bu kapsamda Mesleki ve Teknik Bölüm Şube Müdürü Burhan Dağtekin koordinatörlüğünde, Ar-Ge birim üyesi Halil Atlı ve Bahattin Kızılelma tarafından 13 İlçeye 17-31.10.2016 tarihleri arasında Beyaz Bayrak ve Beslenme Dostu Okul programı seminerleri verildi.

24-10-201624-10-201624-10-2016

Ertuğrulgazi Mahallesi Osmangazi Caddesi No 14 Haliliye / Şanlıurfa - 0 (414) 280 63 00 / 0 (414) 280 63 23

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.