ŞANLIURFA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Beyaz Bayrak Projesi Ve Beslenme Dostu Okul Programı Toplantısı Yapıldı

Beyaz Bayrak Projesi Ve Beslenme Dostu Okul Programı Toplantısı Yapıldı

Millî Eğitim Bakanlığına bağlı örgün, yaygın ve özel eğitim kurumlarının temizlik ve hijyen konusunda teşvik edilmesi, okul sağlığının daha iyi düzeye çıkarılması amacıyla, Bakanlığımız ile Sağlık Bakanlığı arasında imzalanan  'Okul Sağlığı Hizmetleri İşbirliği Protokolü', 'Beyaz Bayrak İşbirliği protokolü' ile ilgili  'Beslenme Dostu Okullar Programı' ve  'Beyaz Bayrak Projesi' hakkında planlama ve uygulama toplantısı yapıldı.

Toplantıya İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet Arif Kırıkçı, İşyeri Sağlık ve Güvenlik Birimi Koordinatörü ve Birim çalışanları, okul müdür/müdür yardımcılarından oluşan Beyaz Bayrak Projesi Denetim Ekibi ve Beslenme Dostu Okul Programı Denetim Ekipleri ile İl Sağlık Müdürlüğünden Şube Müdürü İbrahim AYHAN, Diyetisyenler, Beyaz Bayrak Projesi Denetim Ekibi ve Beslenme Dostu Okul Programı Denetim Ekipleri katıldı.

Okul sağlığı hizmetleri ile, öğrenciler ve okul personelinin aileleri ile birlikte sağlığının değerlendirilmesi, geliştirilmesi, sağlıklı okul yaşamının sağlanması ve sürdürülmesi; öğrenciye, okula ve dolayısıyla toplumun yaklaşık beşte birini oluşturan topluluğa (aileleri ile birlikte düşünüldüğünde ise, neredeyse yarısına doğrudan ya da dolaylı olarak) sağlıkla ilgili farkındalık oluşturmayı hedeflenmektedir.

Okul sağlığı hizmetlerinin amaçları; toplumda okul çağındaki bütün çocukların olabilecek en iyi bedensel, ruhsal ve toplumsal sağlığa kavuşmalarını sağlamak ve sürdürmek, okul çocuklarının sağlıklı bir çevrede gelişimini sağlamak ve çocukların, ailelerinin ve toplumun sağlık düzeyini yükseltmektir.

14-10-201914-10-201914-10-2019

 

 

 

Ertuğrulgazi Mahallesi Osmangazi Caddesi No 14 Haliliye / Şanlıurfa - 0 (414) 280 63 00 / 0 (414) 280 63 23

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.