ŞANLIURFA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BEYAZ BAYRAK PROJESİNE REKOR BAŞVURU !!!!

BEYAZ BAYRAK PROJESİNE REKOR BAŞVURU !!!!

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze bağlı Beyaz Bayrak Projesi Denetim Ekibimizin 13 ilçemizde yapmış olduğu seminerler meyvesini vermeye başladı. 2017-2018 Eğitim-Öğretim yılı 1.Dönem başvuru sayısı 383’e ulaştı. Denetimler 4 Aralık 2017 tarihi itibariyle başlayacak.

Projenin önemine vurgu yapan İl Milli Eğitim Müdürümüz Şerafettin TURAN “ Beyaz Bayrak projesi ile okullarımızın daha sağlıklı ve hijyenik ortamlara kavuşmasını ve çocuklarımızın ferah ortamlarda eğitim görmelerini amaçlıyoruz. İlimizin en ücra köşesinde bulunan okullarımız dahil tüm okullarımızın hijyenik ortamlara kavuşması için çabalıyoruz “ dedi.

Projeden sorumlu İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İbrahim CANBEK “Okullarımız arasında tatlı bir rekabet ortamı oluşturarak tüm okullarımızın Beyaz Bayrak almasını hedefliyoruz. Bu kapsamda tüm ilçelerimizde seminerler verdik. Seminerler neticesinde başvuru sayılarının arttığını görmek bizi mutlu etti” dedi.

Beyaz Bayrak İl Koordinatörü Mahmut ÇITIRIK “ Beyaz Bayrak Projesi kapsamında 13 ilçemizi dolaşarak eğitimler verdik. Başvurulara baktığımızda kurumlarda farkındalık oluşturduğumuzu görüyoruz. Yaptığımız çalışmalar çocuklarımızın daha iyi ortamlarda eğitim görmesi içindir” dedi.

Okulların, temizlik ve hijyen açısından belirli kriterler esas alınarak, Sağlık Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı ile işbirliği içerisinde denetlenmesi, okul sağlığının iyileştirilmesi hususunda teşvik edilmesi için uygulanan projede gerekli kriterleri karşılayan okullarımız “Beyaz Bayrak” ve “Sertifika” ile ödüllendirilmektedirler.

Projenin başladığı yıldan bu yana beyaz bayrak almak için müracaat eden okullardaki denetimler İl Sağlık Müdürlüğü ve Milli Eğitim Müdürlüğünce oluşturulan komisyon tarafından yapılmaktadır. Denetimler okulların çevresi, bahçesi, temizliği, su deposu, kütüphanesi, spor salonları, kantinleri, tuvalet ve lavaboları denetim formunda belirlenen puanlama sistemine göre değerlendirilerek yapılmakta olup; hak kazanan okullara Beyaz Bayrak ve Pirinç Levha ile Sertifika Belgesi verilmektedir.

 


Ertuğrulgazi Mahallesi Osmangazi Caddesi No 14 Haliliye / Şanlıurfa - 0 (414) 280 63 00 / 0 (414) 280 63 23

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.