ŞANLIURFA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

´´ÇANAKKALE RUHU VE GENÇLİK´´ KONULU TÜRKİYE GENELİ LİSELER ARASI KOMPOZİSYON YARIŞMASI GÜNEYDOĞU ANADOLU BÖLGESİ ÖDÜL TÖRENİ DÜZENLENDİ

´´ÇANAKKALE RUHU VE GENÇLİK´´ KONULU TÜRKİYE GENELİ LİSELER ARASI KOMPOZİSYON YARIŞMASI GÜNEYDOĞU ANADOLU BÖLGESİ ÖDÜL TÖRENİ DÜZENLENDİ

     Milli Eğitim Bakanlığı, Birlik Vakfı ve Türk Talebe Birliği Federasyonu işbirliğiyle düzenlenen ´´Çanakkale Ruhu ve Gençlik´´ konulu Kompozisyon yarışmasının Güneydoğu Anadolu Bölgesi elemeleri ve ödül töreni İlimizde yapıldı.

      GAP Tarımsal Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü Konferans Salonunda yapılan ödül törenine İl Milli Eğitim Müdürü Metin İLCİ, İl Milli Eğitim Müdürlüğü Hayat Boyu Öğrenme Şube Müdürü Şükran BÜYÜKHAN, Birlik Vakfı Şanlıurfa Temsilcileri Fatih GAZEN ve Bilal ÇELİK, Türk Talebe Birliği Federasyonu Temsilcisi M. Fatih OLGUN katıldı.

   Düzenlenen ödül töreninde konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürü Metin İLCİ; ´´Öncelikle dereceye giren öğrencileri tebrik ediyorum. Bu tür yarışmaların yaygınlaşması ve Çanakkale ile ilgili yarışmaların Mart ayı boyunca devam etmesi gerektiğini belirtti. Öğrencilere tavsiyede bulunan İl Milli Eğitim Müdürü Metin İLCİ ´´ Çanakkale Ruhunu hissetmelerini ve bu duygularla yetişmeleri gerektiğini belirterek, Çanakkale bir Milletin var oluş destanıdır. Bu destanı yetişen yeni nesillerin ruhuna yerleştirmeliyiz.´´ diye sözlerini tamamladı.

    Yarışmada dereceye giren öğrenciler 1 . Seçilen eser ; ´´Ecdadıma Mektup´´ adlı eserle ŞANLIURFA Yahya Kemal Beyatlı Anadolu  Lisesi  9. Sınıf Öğrencisi Bedriye ÜÇKAN, 2. Seçilen eser ; ´´Çanakkale Ruhu´´ adlı eserle KAHRAMANMARAŞ Özel Kahraman Kent Fen Lisesi Öğrencisi Alperen AYAR, 3. Seçilen eser ; ´´Mahşer Yerinde Gurur Kokan Topraklar´´ adlı eserle DİYARBAKIR Fatih Anadolu İmam Hatip Lisesi  11. Sınıf Öğrencisi Veysi BAL, 4. Seçilen eser ;´´Şehitler Gençliği´´ adlı eserle GAZİANTEP Bayraktar Anadolu Lisesi  11. Sınıf Öğrencisi Sena ŞEN, 5. Seçilen eser ;´´Bir Destandır Çanakkale´´ adlı eserle DİYARBAKIR Bismil Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 11.Sınıf Öğrencisi Fatma ODUNCU oldu.

Ertuğrulgazi Mahallesi Osmangazi Caddesi No 14 Haliliye / Şanlıurfa - 0 (414) 280 63 00 / 0 (414) 280 63 23

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.