ŞANLIURFA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Çanakkale Zaferinin 102. Yıldönümü Nedeniyle Çanakkale Şehitleri Törenlerle Anıldı

Çanakkale Zaferinin 102. Yıldönümü Nedeniyle Çanakkale Şehitleri  Törenlerle Anıldı

   18 Mart Şehitlerini Anma ve Çanakkale Deniz Zaferinin 102. Yıldönümü nedeniyle Osmanbey Yeni Şehitlik Anıtında yapılan törene Şanlıurfa Valisi Güngor Azim Tuna´ nın yanı sıra, Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, 20.Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral İsmail Hakkı Köseali, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Abdulkerim YAVUZ, Şehit Aileleri, Gazilerimiz ile diğer protokol üyeleri katıldı. Tören Şanlıurfa Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğinin Şehitlik anıtına çelenk sunumu ile başladı. Çelenk sunumunun ardından saygı duruşuyla beraber İstiklal Marşının okunmasının ardından Şanlıurfa Valisi Güngör Azim Tuna, Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, 20.Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral İsmail Hakkı Köseali Şehitlik Özel defterini imzaladı. Daha sonra şehitlerimizin mezarlarına karanfiller bırakıldı.

   Günün anlam ve önemini belirten konuşmaların ardından Şanlıurfa Valisi Güngör Azim Tuna şehitlik defterine yazdıklarını okudu. Vali Tuna şehitlik defterinde: “Övgülerin ve müjdelerin en güzeline layık olan kahraman vatan evlatları, Şehitleri günü vesilesiyle huzurlarınıza en derin hürmetlerimizi ve en kalpten minnet duygularımızı arz etmeye geldik. Bizlere miras bıraktığınız Anadolu topraklarının her karışı için canınızı feda etmekten mübarek kanlarınızı büyük Türk Milletinin istiklali ve istikbali için akıtmaktan bir an bile geri durmadığınızı milletçe çok iyi biliyoruz. Sizler de biliniz ki milletçe bıraktığınız her emanete sahip çıkıyor, sizin şehadet sebeplerinizi aynı ruhla, aynı heyecanla yaşatıyoruz. Türkiye Cumhuriyeti Devletinin ilelebet payidar olması için yüce milletin her bir ferdi olarak üzerimize düşeni yapmaktan bir an bile tereddüt etmeyeceğimize söz veriyoruz. Bu vesileyle bağımsızlığımızı ve geleceğimizi borçlu olduğumuz başta büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve Anadolu’yu vatan kılışımızdan bu yana yitirdiğimiz tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle yad ediyoruz. Ruhları şad olsun” ifadelerine yer verdi.

   Buradaki tören sonrası Çamlık Şehitliğine gidilerek Şehit kabirlerine karanfil bırakıldı.Törenler sonrası 18 Mart Şehitlerinin ruhuna İl Müftülüğü tarafından Öğle Namazını Müteakip Dergah Camiinde, İkindi Namazını müteakip Eyyüp Peygamber  Camiinde Mevlüt ve Hatim Duası okutuldu.

18-03-2017c18-03-2017c18-03-2017c18-03-2017

Ertuğrulgazi Mahallesi Osmangazi Caddesi No 14 Haliliye / Şanlıurfa - 0 (414) 280 63 00 / 0 (414) 280 63 23

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.