ŞANLIURFA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÇEVRE BİLİNCİ EĞİTİMİ PROGRAMI DÜZENLENDİ

ÇEVRE BİLİNCİ EĞİTİMİ PROGRAMI DÜZENLENDİ

 

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanlığı arasında imzalanan Sıfır Atık protokolü kapsamında okul yöneticilerimize ve öğretmenlerimize yönelik çevre bilinci eğitimi ile ilgili program düzenlendi.

Cumhurbaşkanı Sn. Recep Tayyip ERDOĞAN’IN eşi Sn. Emine ERDOĞAN Hanımefendi himayelerinde başlatılan ve yürütülen Sıfır Atık Projesi kapsamında İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanlığı arasında imzalan protokol gereği bugün okul yöneticileri ve öğretmenler için bir program düzenlendi. Programa Şanlıurfa Valisi Abdullah ERİN, Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat ÇİTÇİ ve eşi Sema ÇİFTÇİ, İl Milli Eğitim Müdürümüz Şerafettin TURAN, AK Parti MKYK Üyesi Vildan POLAT, Çevre Yönetim ve Denetim Şube Müdürlüğünden Adem EKİNCİ, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mahmut KIRIKÇI ile okul yöneticileri ve öğretmenler katıldı.

Eğitim programından önce konuşma yapan Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, "Ailenin en önemli konusunu okullar oluşturur. Çocuklarımız zamanlarının çoğunu okullarda geçiriyorlar. Gelecek siz öğretmenlerimize emanet. Çevre hepimizin. Gelecek nesillere doğru, temiz, zarar görmemiş bir çevre bırakmamız lazım. Çevre Koruma Kontrol Daire Başkanlığımız, Çevre Şehircilik Bakanlığımızın ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan´ın eşi Emine Erdoğan´ın başlatmış olduğu ´Sıfır atık´ projesini şehrin tamamına 13 ilçesine yaygınlaştırma kararı aldık. Büyükşehir belediyemizin mevcut tüm binalarında atık kutularımızı bıraktık. Şimdi Kamu kurum ve kuruluşlara ve tüm okullarımıza atık kutularımızı bırakmayı planlıyoruz. İlçelerimizin en yoğun olan bölgelerine atık kutuları indireceğiz ve tüm topluma yaygınlaştırmayı planlıyoruz" dedi.

Büyükşehir Belediyesi´ne ve Başkan Nihat Çiftçi´ye bu proje için teşekkür eden Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, "Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız tarafından başlatılan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan´ın eşi Emine Erdoğan´ın himayelerinde yürütülen bu projenin Şanlıurfa bağlamında da 81 il içerisinde verimliliğin en yüksek alındığı bir uygulamayı ortaya koymak zorundayız" dedi.

 İl Milli Eğitim Müdürümüz Şerafettin Turan da "Eğitim alanında Şanlıurfa´da çok önemli çalışmalar yaptık. Büyükşehir belediyemiz ve il milli eğitim müdürlüğümüzle bir protokol imzaladık. Amacımız hem öğrencilerimize çevre bilincini aşılamak, var olan çevre bilincini arttırmaktır. İkinci amacımız Cumhurbaşkanlığımızın yürüttüğü ‘Sıfır atık’ projesine eğitim camiası olarak destek vermek, üçüncü amacımız da geri dönüşüm konusunda öğrencilerimiz, velilerimizle birlikte üzerimize düşeni yapmaktır" ifadelerini kulandı.
Program sonunda eğitim seminerine katılan öğretmenlere Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı tarafından yapılan bez çantalar ve katılım belgesi verildi. 

12-02-201912-02-201912-02-201912-02-201912-02-201912-02-201912-02-2019

Ertuğrulgazi Mahallesi Osmangazi Caddesi No 14 Haliliye / Şanlıurfa - 0 (414) 280 63 00 / 0 (414) 280 63 23

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.