ŞANLIURFA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Çocuk İşçiliği Bilgilendirme Toplantısı

Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO) Türkiye Ofisi ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının birlikte düzenlemiş olduğu ´´Çocuk İşçiliği Bilgilendirme Toplantısı´´ Şanlıurfa Hilton Garden Hotelde gerçekleşti
Çocuk İşçiliği Bilgilendirme Toplantısı

Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO) Türkiye Ofisi ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının birlikte düzenlemiş olduğu Çocuk İşçiliği Bilgilendirme Toplantısı Şanlıurfa Hilton Garden Hotelde gerçekleşti. Toplantıya ILO yetkilileri, Doç.Dr. Murat Gürkan GÜLCAN, Ordu İli Saha Koordinatörleri, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ziya Suluyer, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Şükran Büyükhan, İl ve İlçe Mevsimlik Tarım İşçileri İzleme Kurulu Üyeleri, Merkez ilçelerde Temel Eğitimden sorumlu şube müdürleri, okul müdürleri ve rehber öğretmenler katıldı. Kayıt ve açılış konuşmaları ile başlayan program Pikolo Derneğinin hazırlamış olduğu Belgesel gösterimi ile devam etti. Sabah oturumu Türkiye´de mevsimlik fındık tarımında en kötü biçimlerdeki çocuk işçiliğinin sona erdirilmesi projesi ve Şanlıurfa´da Mevsimlik Tarım İşçisi öğrencilerin eğitime kazandırılması ile ilgili yürütülen faaliyetler hakkında yapılan bilgilendirme ile sona erdi. Öğleden sonraki oturumlarda çocuk işçiliğinin sona erdirilmesinde ulusal mevzuat, çocuk işçiliğinin sona erdirilmesinde eğitimin rolü, ÇSGB-ILO kapsamında yapılan izleme faaliyetleri ile devam etti.  ILO Türkiye Ofisi Şanlıurfa İl Mevsimlik Tarım İşçileri İzleme Kurulu üyelerinin yapmış olduğu çalışmaların referans niteliğinde olduğunu belirtti. Program sonunda genel değerlendirme yapılarak katılımcılara teşekkür edildi.

15-09-201715-09-201715-09-201715-09-201715-09-2017

Ertuğrulgazi Mahallesi Osmangazi Caddesi No 14 Haliliye / Şanlıurfa - 0 (414) 280 63 00 / 0 (414) 280 63 23

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.