ŞANLIURFA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Concern WorldWide Program Direktörü ile Bölge Müdürü İl Milli Eğitim Müdürümüzü Ziyaret Etti

Concern WorldWide Program Direktörü ile Bölge Müdürü İl Milli Eğitim Müdürümüzü Ziyaret Etti

Milli Eğitim Bakanlığı ile Concern Worldwide Türkiye Temsilciliği arasında 08/12/2017 tarihinde imzalanan, Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü Sosyal Ortaklar ve Projeler Daire Başkanlığı koordinesinde yürütülen, Avrupa Birliği Güven Fonu MADAD tarafından desteklenen "Geçici Koruma Kapsamındaki Suriyeliler İçin Nitelikli Eğitim ve Geçim Kaynağı Desteği Projesi (Yarını Kurmak)" hakkında 2020-2021 eğitim öğretim yılında ilimizde yapılacak çalışmalar ile ilgili olarak bilgilendirme sunumu yapmak üzere Concern WorldWide Program Direktörü Ali Fuat SÜTLÜ ve Şanlıurfa Concern WorldWide Bölge Müdürü Figen KELEMER İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın İsmail YAPICIER'i ziyaret ettiler. 

SÜTLÜ ile KELEMER'in yaptıkları sunumun ardından Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürü İsmail YAPICIER, belirlenen Halk Eğitimi Merkezleri ile Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerinde sürdürülen projenin 2020/2021 eğitim öğretim yılında geliştirilerek devam ettirilmesi için tüm hazırlıkların tamamlandığını, çalışmaların başladığını belirterek konuşmasını şöyle sürdürdü: ''Meslek liselerimizin donatım imkanlarının geliştirilmesi, öğrencilere nakit desteğinin sağlanması ile Halk Eğitimi Merkezilerinde muhtelif kurslar açmak suretiyle kursiyerleri kurslar sonrasında istihdamın parçası kılmak, kursiyerlerin eksik öğrenmelerini kurslarda tamamlamak, onların yeni meslekler, sanatlar, hobiler edinmelerini sağlamak gibi çok çeşitli faaliyet alanı bulunan projenin sürdürülmesi ile ilgili olarak üzerimizde bulunan bu büyük ve güzel sorumluluğun yerine getirilmesi için bu dönemde de azami gayret göstereceğiz. İş birliğimizdeki güçlülük bu sorumluluğun yerine getirilmesi için çok önemli. Bu bağlamda projenin tüm taraflarının bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da tam bir uyum ve iş birliği halinde çalışmalarını planlamaları ve uygulamaları önemlidir. Proje dahilinde görev yapan tüm eğitim yöneticilerinin motivasyonu yüksek olup, hedeflere ulaşmak da yöneticilerimizin asli gayesidir. Gayelerine ulaşmak için gösterecekleri çabadan ötürü şimdiden eğitim yöneticilerimize başarılar diliyorum. Proje çerçevesinde 2020-2021 eğitim öğretim yılında da büyütülen hedeflerle yeni ve büyük aşamalar kaydedileceğine inancım tamdır.'' 

Ertuğrulgazi Mahallesi Osmangazi Caddesi No 14 Haliliye / Şanlıurfa - 0 (414) 280 63 00 / 0 (414) 280 63 23

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.