ŞANLIURFA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

DERS KİTAPLARI DEĞERLENDİRME ÇALIŞTAYI DÜZENLENDİ

DERS KİTAPLARI DEĞERLENDİRME ÇALIŞTAYI DÜZENLENDİ

      Bakanlık temsilcilerimizin katılımıyla Ders Kitapları Değerlendirme Çalıştayı düzenlendi.

     Çalıştaya Milli Eğitim Bakanlığı Talim ve Terbiye Kurulu Daire Başkanı Aydın ARSLAN, Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürü Metin İLCİ, İl Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Şükran BÜYÜKHAN ve Merkez Eyyübiye, Haliliye ve Karaköprü ilçelerinden öğretmenler katıldı.

    Açılış konuşmasını gerçekleştiren İl Milli Eğitim Müdürü Metin İLCİ;  ‘Öncelikle Talim ve Terbiye Kurulu Daire Başkanımıza bu çalıştayı İlimizde gerçekleştirdikleri için teşekkür ediyorum.Çalıştaydaki temel amaç ders kitaplarının verimliliği, müfredatta uygunluğu, kitaplarda kullanılan görsellerin konulara uyumluluğu, öğrencilerimize kazanımlarının ve birçok yönünün değerlendirileceği bir çalıştay olacaktır. İnşallah ilimize ülkemize ve geleceğimizin teminatı olan öğrencilerimizin eğitiminde önemli bir adım atılmış olur. Bireysel, ulusal ve evrensel boyutta hedeflerin gerçekleştirilmesi amacıyla bazı öğretim programları güncellenmiş ve kademeli olarak uygulamaya konulmuştur. Güncellenen öğretim programlarına dayalı olarak okutulmakta olan ders kitaplarının niteliğini daha da arttırmak amacıyla izleme ve değerlendirme çalışmaları sürekli olarak yapılmaktadır. Söz konusu çalışmalarda öğretmenlerimizin görüş, öneri, eleştiri ve değerlendirmeleri büyük önem arz etmektedir.’ dedi. İl Milli Eğitim Müdürü Metin İLCİ çalıştaya katılan tüm katılımcılara teşekkür ederek sözlerine son verdi.

     Milli Eğitim Bakanlığı Talim ve Terbiye Kurulu Daire Başkanı Aydın ARSLAN ise yaptığı konuşmada İl Milli Eğitim Müdürümüz Metin İLCİ bey´ e konuşmalarından dolayı teşekkür ediyorum dedi. Çalıştayı ilk olarak Şanlıurfa ve Adana da başlattıklarını dile getiren ARSALAN  Nisan ayının sonunda Kars ilinde yapılacak çalıştayla son verileceğini söyledi. Çalıştaydaki temel amaçlarının ders kitaplarındaki eksiklikleri ve hataları gidermek olduğunu söyleyen Daire Başkanı Aydın ARSLAN katılımcılara teşekkür ederek çalıştayın başta Ülkemize, İlimize, tüm öğretmen ve öğrencilerimize hayırlar getirmesini temenni ederek konuşmalarını tamamladı.

     İki gün sürecek olan çalıştay, ´Çalıştay Değerlendirme Raporu´ nun oluşturulmasıyla tamamlanacaktır.

01-03-201601-03-201601-03-201601-03-2016

Ertuğrulgazi Mahallesi Osmangazi Caddesi No 14 Haliliye / Şanlıurfa - 0 (414) 280 63 00 / 0 (414) 280 63 23

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.