ŞANLIURFA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Eğitim Umudun Kaynağı, Barışın Anahtarıdır

Bir dizi temaslarda bulunmak üzere ilimize gelen Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Dr. Nazif Yılmaz Barış Pınarı Harekat Bölgesi başta olmak üzere çeşitli incelemelerde bulunarak, ilgililerle toplantılar gerçekleştirdi.
Eğitim Umudun Kaynağı, Barışın Anahtarıdır

Millî Eğitim Bakan Yardımcısı Dr. Nazif Yılmaz başkanlığında ilimizde gerçekleştirilen Eğitim, İstişare ve Koordinasyon Toplantısı'nda Fırat Kalkanı, Zeytin Dalı ve Barış Pınarı Harekâtları ile terörden arındırılarak güvenli hale getirilen bölgelerde yürütülen eğitim öğretim faaliyetleri değerlendirildi.

Toplantıya; Yükseköğretim ve Yurt Dışı Eğitim Genel Müdürü Fethi Fahri Kaya, Kilis, Hatay, Gaziantep, Şanlıurfa illerinin Koordinatör Vali Yardımcıları, İl Millî Eğitim Müdürleri, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Gaziantep Üniversitesi, Diyanet İşleri Başkanlığı, Maarif Vakfı, Yunus Emre Enstitüsü, AFAD ve Kızılay temsilcileri katıldı.

Toplantıda; Fırat Kalkanı, Zeytin Dalı ve Barış Pınarı Harekâtları ile terörden arındırılarak güvenli hale getirilen bölgedeki eğitim öğretim faaliyetlerinin iyileştirilmesi için yürütülen çalışmalar ele alındı.

Millî Eğitim Bakan Yardımcısı Dr. Nazif Yılmaz, toplantıda yaptığı konuşmasında bölgedeki eğitim öğretim faaliyetlerinin iyileştirilmesi için tüm kurum ve kuruluşların iş birliği içinde çalıştığını belirterek, "Barış Pınarı Harekât Bölgesi'ndeki illerimizin sorumlu Vali Yardımcıları ve kurum müdürleri olarak bugün sizlerle sürdürülen çalışmalarımızı değerlendirmek ve fikir alışverişinde bulunmak amacıyla bir araya geldik. Sizlerin desteği ve Bakanlığımızın sürdürdüğü çalışmalar ile bölgede güçlü bir yapı oluştu. Yükseköğretim ve Yurt Dışı Eğitim Hizmetleri Genel Müdürümüz, daire başkanlarımız ve sizler ile birlikte eğitim adına bölgede yapılan ve yapılacak olan tüm çalışmaları birlikte değerlendireceğiz." dedi.

İl Koordinatörlerinin bölgelerinde yapılan çalışmalar ile ilgili sunumu ve katılımcı önerilerinin istişaresi sonrası iyi dilek temennileriyle toplantı son buldu.

01-12-202301-12-202301-12-202301-12-202301-12-202301-12-202301-12-2023

 

Ertuğrulgazi Mahallesi Osmangazi Caddesi No 14 Haliliye / Şanlıurfa - 0 (414) 280 63 00 / 0 (414) 280 63 23

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.