ŞANLIURFA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Eğitim Yatırım Toplantısı Şanlıurfa Valisi Hasan Şıldak Başkanlığında Gerçekleştirildi

Eğitim Yatırım Toplantısı Şanlıurfa Valisi Hasan Şıldak Başkanlığında Gerçekleştirildi

Valilik toplantı salonunda Şanlıurfa Valisi Hasan Şıldak başkanlığında yapılan toplantı Vali Yardımcısı Ahmet Fatih Sungur, İl Milli Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlu, İl Milli Eğitim Şube Müdürleri ile yüklenici firma yetkililerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Yapımı devam eden okulları önümüzdeki Şubat ayında teslim almak için yüklenici firma yetkililerinden söz alan Vali Şıldak, "Bu okullarımızı ikinci eğitim öğretim dönemine yetiştirmek istiyoruz, bu konuda elimizden geleni yapacağız." dedi.

 96 OKUL DAHA İHALE EDECEĞİZ

2023 yılının sonuna kadar 96 okulun daha ihale edileceğinin altını çizen Vali Şıldak, "Şanlıurfa'da okul ihtiyacı had safhada, okullarımızda sınıflarımız kalabalık ve pek çok okulumuzda da eğitim ikili yapılıyor. Yani öğleye kadar bir grup öğleden sonra da bir grup eğitim alıyor. Sınıflar 40 kişinin üzerinde ve bu istediğimiz bir durum değil, o kadar kalabalık bir sınıfta sağlıklı bir şekilde eğitim yapılamıyor. Çocuklarımız yeteri kadar öğrenemiyor, öğretmenlerimiz de yeteri kadar verimli olamıyor. Bunun aşılabilmesi için okul sayımızın arttırılması, açıklarımızın bir an önce giderilmesi gerekiyor. Şu anda da 55 okulumuzun yapımı devam ediyor, 96 okulumuzu da yıl sonuna kadar ihale etmiş olacağız." diye konuştu.

28-09-202328-09-202328-09-2023

 

 

 

Ertuğrulgazi Mahallesi Osmangazi Caddesi No 14 Haliliye / Şanlıurfa - 0 (414) 280 63 00 / 0 (414) 280 63 23

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.