ŞANLIURFA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Eğitim Yönetici ve Öğretmenleri Eğitimde Dijital Dönüşüm İçin Avrupa'ya Gidiyor!

Eğitim Yönetici ve Öğretmenleri Eğitimde Dijital Dönüşüm İçin Avrupa'ya Gidiyor!

Erasmus+ KA101 okul eğitimi alanında 2019 yılında başvurusu yapılan ve Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğü liderliğinde Ayşegül Kaman Anadolu Lisesi, TES-İŞ Anadolu Lisesi, Turgut Özal MTAL, Özel Bahçeşehir Fen Lisesi, ÇEAŞ Anadolu Lisesi ve Karaköprü Özel Eğitim Meslek okulunun ortaklığında yürütülen 2019-1-TR01-KA101-066084 numaralı "Eğitimde Dijital Dönüşüm" isimli proje kapsamında Hollanda ve İspanya'da 22 öğretmen ve idarecinin katılımı ile Tersyüz Sınıf Sistemleri ve web 2.0 araçları hakkında eğitim alacak personel 7 / 13 Mart tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan Amsterdam hareketliliği öncesi İl Milli Eğitim Şube Müdürü Kenan DEMİROĞLU'nu makamında ziyaret etti.

Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak öğretmenlerimiz ve idarecilerimizin mesleki ve kişisel gelişimlerine katkı sağlamak amacı ile Erasmus+ projelerini çok önemsediklerini belirten İl Milli Eğitim Şube Müdürü Kenan DEMİROĞLU, "Eğitimin dijitalleşmesi çağımızın bir gerekliliğidir. Gerçekleştirilecek eğitimler personelimizin 21. Yüzyıl becerileri ile donanması, Avrupa da eğitimde yenilikçi ve iyi uygulamaları yerinde görüp ülkemize transfer edebilmesi için önemli fırsatlar sağlamaktadır. Personelimiz eğitim dışı zamanlarda yapacakları sosyal ve kültürel faaliyetlerle farklı kültürleri yakından tanıma ve dil becerilerini geliştirme fırsatı da bulacaklardır. Temennimiz bu tür projelerin artması ve ilimizin yurtdışında daha çok temsil edilerek tanınırlığının sağlanmasıdır. Gerçekleştirilecek eğitimlerin ilimize ve okullarımıza artı değerler ve katkılar sağlaması dileğiyle başarılar diliyorum. '' dedi.

05-03-202005-03-2020

Ertuğrulgazi Mahallesi Osmangazi Caddesi No 14 Haliliye / Şanlıurfa - 0 (414) 280 63 00 / 0 (414) 280 63 23

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.