ŞANLIURFA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Eğitimci -Yazar Mehmet ERCAN İl Milli Eğitim Müdürümüz İsmail YAPICIER'i Ziyaret Etti.

Eğitimci -Yazar Mehmet ERCAN İl Milli Eğitim Müdürümüz İsmail YAPICIER'i Ziyaret Etti.

Eğitimci -Yazar Mehmet ERCAN İl Milli Eğitim Müdürümüz İsmail YAPICIER'i Ziyaret Etti.


      Eğitimci -Yazar Mehmet ERCAN İl Milli Eğitim Müdürümüz İsmail YAPICIER'i ziyaret etti. Makam odasında gerçekleşen ziyarette, eğitim üzerine bilgi alışverişinde bulunuldu. Milli Eğitim müdürü Sayın İsmail YAPICIER okullarda kitap okuma alışkanlığını artırma çalışmaları yapılması gerektiğini, toplum olarak az okuduğumuzu belirtti. Mehmet Ercan ise bir eğitimci olarak bu tür bir çalışmaya her türlü katkıda bulunacağını belirtti.

     Yahya Kemal Beyatlı Anadolu Lisesinde Türk dili ve edebiyatı öğretmeni olarak görev yapan Ercan, yazmış olduğu "Kırlangıcın Aşkı" isimli üçüncü kitabını da Milli Eğitim Müdürümüz İsmail Yapıcıer'e takdim etti

     Eğitimci Yazar Mehmet Ercan, Milli eğitim Müdürümüz Sayın İsmail Yapıcıer'e "Kırlangıcın Aşkı" adlı eserinde, "Küçük bir çocuğun okula gitme mücadelesini, daha sonra hazine meraklısı babasının cezaevine girmesi sonucu verdiği hayat mücadelesini, Urfa'nın tarihi ve unutulmuş yerlerini de içine alarak anlattığını belirtti. Mehmet Ercan, eserinde aynı zamanda Urfa'daki geleneklerden unutulmaya yüz tutmuş Urfa adetlerinden de bahsettiğini belirtti

     Eğitimci Yazar Mehmet Ercan, daha önce de ulusal bazda "Gidenlerin Ardından ve Devran ı Aşk" isimli iki kitabı yayınlanmıştı. Bu kitaplarını da kısaca Milli Eğitim müdürümüz İsmail Yapıcıer'e anlattı.  

     Milli eğitim müdürü İsmail Yapıcıer ise bünyelerinde bulunan kurumlarda üreten öğretmenleri gördükçe çok mutlu olduğunu belirtti. "Kırlangıcın Aşkı" adlı eseri yüzeysel olarak inceleyen Milli Eğitim Müdürü, ilk fırsatta kitabın tamamını okumak istediğini belirtti.

 

 

 

 

                  15-05-202015-05-2020

Ertuğrulgazi Mahallesi Osmangazi Caddesi No 14 Haliliye / Şanlıurfa - 0 (414) 280 63 00 / 0 (414) 280 63 23

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.