ŞANLIURFA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

EĞİTİMDE BAŞARIYI ARTTIRMA PROJESİ DEĞERLENDİRME ÇALIŞTAYI

EĞİTİMDE BAŞARIYI ARTTIRMA PROJESİ DEĞERLENDİRME ÇALIŞTAYI

     İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Birimi tarafından yürütülen Eğitimde Başarıyı Arttırma Projesi  (EBAP) Değerlendirme çalıştayı yapıldı.

     İlimizdeki Eğitim Öğretim kalitesinin arttırılması amacıyla 2015-2016 Eğitim Öğretim yılının başlangıcında yürürlüğe konan Eğitimde Başarıyı Arttırma Projesi  (EBAP)’nin genel işleyişinin sahadaki karşılığının öğrenilmesi, projenin  dönemlik faaliyetlerinin mütalaa edilmesi için çalıştay düzenlendi. Çalıştay kapsamında ilçelerimizden rastgele seçilen Ortaokul ve Lise Müdürleri, Öğretmenleri, Öğrencileri ve velilerin katılımıyla düzenleniyor.

     Çalıştayın açılış konuşmasını yapan  İl Milli Eğitim Müdürü Metin İLCİ; ´´Projenin başlangıcından bugüne kadar emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Ölçülmeyen, değerlendirilmeyen hiçbir çalışma başarıya ulaşamaz.´´ dedi.  İl Milli Eğitim Müdürü Metin İLCİ, Eğitim için çok farklı sistemlerin birlikte hareket etmesi gerektiğini, Öğrencinin, Öğretmenin ve Öğrenci velisinin birlikte hareket etmesiyle başarı yakalanabilir. Öğretmen ne kadar uğraşırsa uğraşsın, öğrenci ve velisi destek vermezse başarı sağlanamaz. Eğitimde Başarıyı Arttırma Projesi  (EBAP)  ve Koçluk sistemi ile Öğretmen-Öğrenci ve veli işbirliğinin önemli ölçüde sağlandığını ve geçmiş yıllara oranla merkezi sınavlarda öğrenci başarılarının arttığını belirtti. I. dönemin başında başlatılan Eğitimde Başarıyı Arttırma Projesi  (EBAP)’nin alanda nasıl karşılandığının belirlenmesi, Öğretmen, İdareci, Öğrenci ve velilerimizin bu proje ile ilgili görüş ve önerilerini almak , gelecek dönem için yapılması gerekenlerin istişare ile belirlenmesi maksadıyla bu çalıştayı yaptıklarını belirten İLCİ, emeği geçen herkese teşekkür ederek çalışmanın hayırlara vesile olmasını diledi.

     Çalıştay İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet Ercan koordinesinde Öğretmenevi ve Aso Müdürlüğünde üç gün boyunca devam edecek.

07-01-201607-01-201607-01-201607-01-201607-01-201607-01-2016

Ertuğrulgazi Mahallesi Osmangazi Caddesi No 14 Haliliye / Şanlıurfa - 0 (414) 280 63 00 / 0 (414) 280 63 23

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.