ŞANLIURFA İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

'' Eğitimde Dijital Dönüşüm'' Projesinin Başlangıç Toplantısı Yapıldı

'' Eğitimde Dijital Dönüşüm'' Projesinin Başlangıç Toplantısı Yapıldı

Dışişleri Bakanlığı Avrupa Birliği Başkanlığınca yürütülmekte olan Erasmus+ Programı Okul Eğitimi Personel Hareketliliği Faaliyeti kapsamında 2019 yılı Teklif Çağrısı döneminde Müdürlüğümüz tarafından sunulmuş olan 2019-1-TR01-KA101-066084 numaralı hibeyle desteklenmeye uygun görülen "Eğitimde Dijital Dönüşüm" projesinin başlangıç toplantısı yapıldı.

Türkiye Ulusal Ajansıyla imzalanan sözleşmesi sonrası İl Milli Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda AR-GE Birimi'nden sorumlu İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İsmail Uğur Hatipoğlu'nun başkanlığında yapılan toplantı Konsorsiyum üyesi okulların müdürleri ve proje iletişim kişisi öğretmenlerin katılımıyla gerçekleştirildi.

Müdürlüğümüzün lider olduğu konsorsiyum projesinde Ayşegül Kaman Anadolu Lisesi, Tes-iş Anadolu Lisesi, ÇEAŞ Anadolu Lisesi, Turgut Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Karaköprü Özel Eğitim Meslek Okulu ve Özel Bahçeşehir Fen Lisesi de ortak olarak yer almaktadır. Gerçekleştirilen toplantıda projenin detayları hakkında bilgilendirme yapıldıktan sonra projenin yönetimi için okullar arasında görev dağılımı yapıldı. 

Eğitimde Dijital Dönüşüm projemiz, öğretmenlerimizin tersyüz sınıf sistemini kullanabilme, dijital içerik geliştirip bu içerikleri derslerine entegre edebilmeleri hedefi ile oluşturduğumuz bir projedir. Bu eğitim ile katılımcıları dijital öğrenmenin nasıl gerçekleştiği, dijital içerik geliştirebilmek için gerekli araçların kullanılması, web2.0 araçlarının kullanımı konularındaki yeterlilikleri gelişecektir. Mart ve Haziran aylarında Hollanda ve İspanya'da gerçekleştirilmesi planlanan hareketlilikler sırasında katılımcı okul personelleri kurslar alacaklardır. Eğitimlerden sonra her iki eğitimi alan katılımcılar öncelikle aldıkları eğitimin içeriklerini proje toplantıları, çalıştaylar ile birbirlerine aktaracaklar, sonrasında deneyimlerini meslektaşlarıyla çeşitli faaliyetler yoluyla paylaşacaklardır. Projemiz kapsamında, öğretmenlere seminerler ve hizmet içi eğitimler verilecek, "Dijital Materyal Geliştirme Atölyesi" kurulacaktır. Bunun yanında Dijital Eğitim konusunda okullara gönderilmek üzere basılı kitap, Online bir platform olarak "Dijital İçerik Z-Kütüphanesi" oluşturulacaktır. Öğretmenlerin geliştirdiği dijital içerikler bu kütüphaneye yüklenecektir. Katılımcı olarak yer alan öğretmenler çeşitli makaleler hazırlayacaklar ve bu makaleleri online platformlarda yayınlayacaktır.

26-11-201926-11-201926-11-2019

Ertuğrulgazi Mahallesi Osmangazi Caddesi No 14 Haliliye / Şanlıurfa - 0 (414) 280 63 00 / 0 (414) 280 63 23

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.